Bakan Soylu: "arabuluculuk" diye bir ziyaret hiç Olmadı! | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Güncel

Bakan Soylu: “arabuluculuk” diye bir ziyaret hiç Olmadı!

"arabuluculuk" ziyareti

Gazeteci Hadi Özışık İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile suç örgütü lideri Sedat Peker arasında “arabuluculuk” yaptığı iddiasını kesin bir dille yalanladı.

Bunun üstüne Sedat Peker, Özışık ile yaptığı görüşmelerin video kaydını paylaştı. Videoda Hadi Özışık, Süleyman Soylu ile görüşenin kendisi değil kardeşi Süleyman Özışık olduğunu söylüyor.

Yaşanan bu gelişmelerin ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, SuperHaber’e konuştu. Hadi Özışık ile Süleyman Özışık kardeşleri tanıdığını belirten Soylu, “Yıllardır birlikte teşrik-i mesaide bulunduğumuz arkadaşlar bunlar, şaşkınım.” dedi.

Sedat Peker ile hayatında hiç tanışmadığını söyleyen İçişleri Bakanı, kendisiyle gerçekleştirildiği öne sürülen “arabuluculuk” ziyaretinin hiç yaşanmadığını belirtti. 

Soylu iddiaya ilişkin, “Süleyman Özışık ile en son geçen yıl haziran ayında görüştüm, yakın zamanda Süleyman Özışık ile temasımız olmadı” dedi. 

Kendisine bir kumpas kurulduğunu da söyleyen Soylu “Yakından tanıdığımız arkadaşlar ismimizi kullanarak bir mafya lideri ile bana tuzak ve tezgah kurdular. Yarın sabah Hadi Özışık ile Süleyman Özışık hakkında suç duyurusunda bulunacağım” açıklamasını yaptı. Soylu, ayrıca  PKK ille terör örgütleri ve çeteler ile bu kadar mücadele veriyoruz, keşke başıma bir şey gelseydi de bugünleri görmeseydim” dedi.

"arabuluculuk" ziyareti