Bakanlığın Türkiye genelinde millet bahçesi çalışmaları sürüyor | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
EmlakGüncel

Bakanlığın Türkiye genelinde millet bahçesi çalışmaları sürüyor

Bakanlığın Türkiye genelinde millet bahçesi çalışmaları sürüyor.
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından 81 ilde yürütülen millet bahçesi projeleriyle şehirlere yeşil alanı bol, nitelikli sosyal yaşam alanları kazandırılıyor.

Sabah’ta yer alan habere göre, 81 kentte 81 milyon metrekare millet bahçesi amacıyla çalışmaları gerçekleştiren Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Türkiye’nin büyük ekolojik dönüşümü için önemli projeler yürütüyor.

Yapılan bilgilendirmeye göre, şehirlerin yeşil dönüşümü için projeleri yapılan toplam 66 milyon metrekarelik alanda 404 millet bahçesinin 111’i hizmete açıldı.

YEŞİL KALKINMA DEVRİMİ UYGULANIYOR

Çalışmalar hakkında konuşan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, 2023’e kadar 404 millet bahçesinin tamamlanacağının müjdesini verdi.

Türkiye’nin ‘Yeşil Kalkınma Devrimi’yle artık yeni bir döneme girdiğinin altını çizen Bakan Kurum, “Medeniyetimizi yaşatan çevreye saygılı iklim dostu şehirler hedefimizi daha da güçlendiriyoruz. Bu anlamda tıpkı buradaki gibi millet bahçelerimizi şehirlerimizin en önemli ayağı olarak görüyoruz” diye konuştu.

Ankara’nın merkezinde 700 bin metrekarelik alan üzerinde inşa edilmiş olan Başkent Millet Bahçesi’nin 28 Ekim’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle açıldığını hatırlatan Bakan Kurum, “Sadece Ankara’nın değil Türkiye’nin millet bahçesi olacak. Atatürk Kültür Merkezi, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası binasın da yer aldığı millet bahçemiz; Atatürk Orman Çiftliğiyle başlayan, Gençlik Parkı ve eski 19 Mayıs Stadı’nın olduğu alanla devam eden koridorun tam ortasında. Millet bahçemizde bir tramvay hattı, 6 tramvay durağı var. Vatandaşlarımız buraya gelip araçlarını park ettikten sonra bahçemizin içinde istedikleri noktaya tramvayla çok rahat bir şekilde gidebilecekler. İnşallah özel günlerimizi, bayramlarımızı da millet bahçesinde bulunan tören alanında yine hep birlikte kutlayacağız” ifadelerini kullandı.

Bakanlığın Türkiye genelinde millet bahçesi çalışmaları sürüyor.
Denizli Oto Ekspertiz