Bakanlık, Bilecik'teki millet bahçesi ve konut çalışmalarına hız verdi | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Toki

Bakanlık, Bilecik’teki millet bahçesi ve konut çalışmalarına hız verdi

Bakanlık, Bilecik'teki millet bahçesi ve konut çalışmalarına hız verdi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Bilecik’te ziyaretlerde bulundu ve şehirde hayata geçirilecek çalışmalar hakkında bilgilendirmeler yaptı.

Valilik ziyareti sonrasında açıklamalarda bulunan Bakan Kurum, Bilecik’e yatırımların devam edeceğinin altını çizerek, “Bilecik’e millet bahçesi kazandıracağız. 250 bin metrekarelik alanı koruma altına alıyoruz ve yürüyüş yolları, dinlenme alanları olan güzel bir millet bahçesi yapacağız. Vatandaşlarımızın geldiği zaman tarihi mekanları net bir şekilde izleyip görebilecekleri çok önemli bir projeyi TOKİ başkanlığımız yapıp Bilecikli vatandaşlarımıza teslim edeceğiz” diye konuştu.

Söğüt ilçesinde Gençlik ve Spor Bakanlığı ile planlanan ‘Oba Kent’ projesinden bahseden Bakan Kurum, “Hazine mülkiyetindeki 74 bin metrekarelik alanın tahsisini gerçekleştirdik. Yine Söğüt’e gelen vatandaşlarımız için bir Millet Bahçesi’ni orada da gerçekleştireceğiz. Yaklaşık 70 bin metrekarelik alanı Bakanlığımızın vereceği hibe desteği ile Özel İdaremiz tarafından yapımını gerçekleştireceğiz” ifadelerini kullandı.

TOKİ ARACILIĞIYLA SOSYAL KONUTLAR YÜKSELECEK

Türkiye’nin tüm şehirlerinde olduğu gibi TOKİ imzasıyla Bilecik’te de sosyal konutlar hayata geçirilecek. Projelerde çalışmalar başladı.

Bilecik’teki sosyal konut çalışmasından bahseden Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Bilecik merkezde bulunan 573 bin metrekarelik alanda İstiklal ve Selöz mahallelerinin hemen yanındaki bu alanı rezerv yapı alanı ilan edeceğiz. Burada Bakanlığımız deprem riski altında olan ve acil dönüşmesi gereken konutlara ilişkin TOKİ eliyle rezerv konutlar üreteceğiz. İlk etapta 500 konut üreteceğiz. Vatandaşlarımızı mağdur etmeden onların rızasını alarak inşallah dönüşüm sürecini yapmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

Bakanlık, Bilecik'teki millet bahçesi ve konut çalışmalarına hız verdi
Denizli Oto Ekspertiz