Bakanlık, Kızılcıhamam'da çalışmalarını sürdürüyor | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
EmlakGüncel

Bakanlık, Kızılcıhamam’da çalışmalarını sürdürüyor

Ankara'nın Kızılcıhamam ilçesi Kasaplar Çarşı'nda geçtiğimiz Nisan ayında meydana gelen yangında 22 iş yeri kullanılamaz hale gelmişti. Çarşıda yaşanan felaketten sonra Çevre ve Şehircilik Bakanlığı harekete geçerek bölgede bir çalışma başlatmıştı. Yeni dükkanlarda inşaat sürecinin devam ettiği bildirildi. Bölgede inşa edilen yeni ticari üniteler modern yapı özellikleri taşırken doğal afetlere karşı güvenli yapı olma özelliği de taşıyor. PROJE YIL SONUNA KADAR BİTİRİLECEK Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Kızılcıhamam Kasaplar Çarşı'nda devam eden çalışmalarla ilgili bilgiler verdi. Çalışmaların sürdüğünü kaydeden Bakan Kurum, "Kızılcahamam'da yanan Kasaplar Çarşısı'nı en kısa sürede yeniden inşa edeceğimizin ve bu süreçte çarşı esnafımıza kira ve taşınma yardımı yaparak hiçbir vatandaşımızı mağdur etmeyeceğimizin sözünü vermiştik. Yanan çarşının yanında bulunan Manavlar Çarşısı'nı da projemize dahil ederek proje bedeli 26,5 milyon TL olan çalışmamızın inşasını 8 Temmuz itibarıyla başlattık. Projemizi yıl sonunda bitirmeyi hedefliyoruz" ifadelerini kullandı. MADDİ DESTEK DE SAĞLANIYOR Esnafa kira yardımı yapıldığından bahseden Bakan Kurum, "Bu süreçte esnafımıza mağduriyet yaşamaması için 15'er bin lira taşınma yardımı, 3'er bin lira da kira yardımı yapıyoruz. Bölgenin kültürel dokusuna uygun olarak inşa edeceğimiz, projelerimiz ile Kızılcahamam'a değer katacağız" diye konuştu.
Ankara’nın Kızılcıhamam ilçesi Kasaplar Çarşı’nda geçtiğimiz Nisan ayında meydana gelen yangında 22 iş yeri kullanılamaz hale gelmişti.

Çarşıda yaşanan felaketten sonra Çevre ve Şehircilik Bakanlığı harekete geçerek bölgede bir çalışma başlatmıştı. Yeni dükkanlarda inşaat sürecinin devam ettiği bildirildi.

Bölgede inşa edilen yeni ticari üniteler modern yapı özellikleri taşırken doğal afetlere karşı güvenli yapı olma özelliği de taşıyor.

PROJE YIL SONUNA KADAR BİTİRİLECEK

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Kızılcıhamam Kasaplar Çarşı‘nda devam eden çalışmalarla ilgili bilgiler verdi.

Çalışmaların sürdüğünü kaydeden Bakan Kurum, “Kızılcahamam’da yanan Kasaplar Çarşısı‘nı en kısa sürede yeniden inşa edeceğimizin ve bu süreçte çarşı esnafımıza kira ve taşınma yardımı yaparak hiçbir vatandaşımızı mağdur etmeyeceğimizin sözünü vermiştik. Yanan çarşının yanında bulunan Manavlar Çarşısı‘nı da projemize dahil ederek proje bedeli 26,5 milyon TL olan çalışmamızın inşasını 8 Temmuz itibarıyla başlattık. Projemizi yıl sonunda bitirmeyi hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

MADDİ DESTEK DE SAĞLANIYOR

Esnafa kira yardımı yapıldığından bahseden Bakan Kurum, “Bu süreçte esnafımıza mağduriyet yaşamaması için 15’er bin lira taşınma yardımı, 3’er bin lira da kira yardımı yapıyoruz. Bölgenin kültürel dokusuna uygun olarak inşa edeceğimiz, projelerimiz ile Kızılcahamam’a değer katacağız” diye konuştu.

Ankara'nın Kızılcıhamam ilçesi Kasaplar Çarşı'nda geçtiğimiz Nisan ayında meydana gelen yangında 22 iş yeri kullanılamaz hale gelmişti.  Çarşıda yaşanan felaketten sonra Çevre ve Şehircilik Bakanlığı harekete geçerek bölgede bir çalışma başlatmıştı. Yeni dükkanlarda inşaat sürecinin devam ettiği bildirildi.  Bölgede inşa edilen yeni ticari üniteler modern yapı özellikleri taşırken doğal afetlere karşı güvenli yapı olma özelliği de taşıyor.  PROJE YIL SONUNA KADAR BİTİRİLECEK  Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Kızılcıhamam Kasaplar Çarşı'nda devam eden çalışmalarla ilgili bilgiler verdi.  Çalışmaların sürdüğünü kaydeden Bakan Kurum, "Kızılcahamam'da yanan Kasaplar Çarşısı'nı en kısa sürede yeniden inşa edeceğimizin ve bu süreçte çarşı esnafımıza kira ve taşınma yardımı yaparak hiçbir vatandaşımızı mağdur etmeyeceğimizin sözünü vermiştik. Yanan çarşının yanında bulunan Manavlar Çarşısı'nı da projemize dahil ederek proje bedeli 26,5 milyon TL olan çalışmamızın inşasını 8 Temmuz itibarıyla başlattık. Projemizi yıl sonunda bitirmeyi hedefliyoruz" ifadelerini kullandı.  MADDİ DESTEK DE SAĞLANIYOR  Esnafa kira yardımı yapıldığından bahseden Bakan Kurum, "Bu süreçte esnafımıza mağduriyet yaşamaması için 15'er bin lira taşınma yardımı, 3'er bin lira da kira yardımı yapıyoruz. Bölgenin kültürel dokusuna uygun olarak inşa edeceğimiz, projelerimiz ile Kızılcahamam'a değer katacağız" diye konuştu.