Balıkesir'de uygun fiyatlı 160 sosyal konut satışa çıkarıldı | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
EmlakToki

Balıkesir’de uygun fiyatlı 160 sosyal konut satışa çıkarıldı

Balıkesir'de uygun fiyatlı 160 sosyal konut satışa çıkarıldı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde çalışmalarını sürdüren Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), bir yandan yeni proje çalışmalarını sürdürürken diğer yandan hayata geçirdiği projelerde satış sürecini yürütüyor.

TOKİ Balıkesir Dursunbey projesinde yer alan 160 adet konut satışa sunuldu. Uygun fiyat politikasının benimsendiği konutlar 2+1 ve 3+1 daire tipi seçeneklerini taşıyor. Satış sürecinde 100 adet 2+1 ve 60 adet 3+1 konut satışa sunuldu.

Schlüssel

Dar ve orta gelirli vatandaşların ev sahibi olma hayallerini gerçeğe dönüştürecek söz konusu konutlar için başvurular başladı. Konutlar için son başvuru tarihi olarak 23 Aralık 2020 günü belirlendi. Yatay mimari tasarımla deprem tehlikesine karşı güvenli bir tablo çizen konutlar, yatırımcısına güvenli ve nitelikli bir yaşamın da kapılarını açacak.

FİYATLAR 161 BİN TL’DEN BAŞLIYOR

TOKİ Balıkesir Dursunbey projesinde satışa sunulan 84 metrekare büyüklüğe sahip 2+1 konutların fiyatları 161 bin TL seviyesinden başlıyor. Bu konutlar için yüzde 12 peşinat 180 ay vade, yüzde 20 peşinat 240 ay vade seçenekli ödeme planları bulunuyor.

117 metrekare büyüklüğe sahip 3+1 konutların fiyatları ise 222 bin TL seviyesinden başlıyor. 3+1 konutlar için yüzde 10 peşinat 120 ay vade ve yüzde 20 peşinat 180 ay vade imkanları sağlanıyor.

KURA ÇEKİMİ YIL SONUNDA

TOKİ Balıkesir Dursunbey projesinde satışa sunulan konutların satış süreci HalkBank şubeleri tarafından yürütülüyor. TOKİ’den yapılan bilgilendirmede, satışa sunulan konutlar için 29 Aralık günü noter huzurunda kura çekiminin yapılacağı belirtildi. Bu kura çekiminde hak sahibi olmayı kazananlar için sözleşme ve ödeme süreci başlayacak.