Başakşehir'de inşa edilen Mavera Comfort projesinde çalışmalar başladı. | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
EmlakEmlak Projeleri

Başakşehir’de inşa edilen Mavera Comfort projesinde çalışmalar başladı.

705 adet konut inşa edilecek
705 adet konut inşa edilecek

Başakşehir Belediyesi garantörlüğünde Makro ve Akyapı İnşaat ortaklığıyla hayata geçirilecek Mavera Comfort projesinde temel atma töreni yapıldı. Proje kapsamında 705 adet konut inşa edilecek.

Temel atma törenine katılan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, proje hakkında bilgiler verdi. Mavera Comfort projesinde kullanılacak deprem izolatörü sisteminden bahseden Kartoğlu, “Türkiye’de daha önce şehir hastanelerinde kullanılan deprem izolatörü, inşallah ilk defa konut projesinde gerçekleşecek. Daha önce lansmanını yaptığımız bu proje vatandaşlarımızdan ciddi bir talep gördü. 705 daireden ve ticari ünitelerden oluşan bu projenin vatandaşlarımız tarafından teveccüh görmesi bizleri çok mutlu etti” şeklinde konuştu.

HEDEF 24 AYDA TAMAMLAMAK

Mavera Comfort projesinde ilk olarak 36 ay olarak planlanan teslim sürecinin 24 aya düşürülmesi adına mücadele vereceklerini belirten Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Amacımız 24 ay içerisinde bu projeyi teslim edip vatandaşımızın keyifli ve konforlu yaşamına sunmak. Umarım bu proje örnek olur. İnşallah yenilerini de belki biz belki başka kurumlar gerçekleştirir. Buradan vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

NİTELİKLİ YAŞAM ALANI KAZANDIRILACAK

65 bin metrekarelik arsa üzerinde inşa edilecek Mavera Comfort projesinin yaşam alanında sosyal donatılar, sosyal tesis alanı, oyun alanları ve spor alanları gibi ayrıcalıklar yer alacak. Atatürk Olimpiyat Stadyumu’na komşu durumda olan projede yer alacak konutlar, 2+1’den 5+1’e kadar geniş seçenek barındırıyor.