Başımız sağolsun Bartın'da maden faciası! Can kaybı artıyor.. | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Güncel

Başımız sağolsun Bartın’da maden faciası! Can kaybı artıyor..

Amasra ilçesinde, Türkiye Taşkömürü Kurumu Amasra Müessese Müdürlüğünde saat 18.15 sıralarında yeraltında patlama meydana geldi. Olay yerine AFAD, itfaiye ve çok sayıda sağlık ekibi sevk edildi. Kurtarma çalışmalarının aralıksız devam ettiği madenden acı haberler peş peşe geldi.

CAN KAYBI 28’E YÜKSELDİ

06.38: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: Bartın’daki patlama sebebiyle can kayıplarımızın sayısı 28’e ulaştı. İstanbul’da 6, Bartın’da 5 olmak üzere toplam 11 hastamızın tedavisi için gereken her şey yapılıyor.

06.00: Bakan Soylu, maden ocağında meydana gelen patlamada 26 madencinin hayatını kaybettiğini, 58 işçinin kurtarıldığını ve halen 15 madencinin kurtarılması için çalışmaların sürdürüldüğünü ifade etti. Bakan Dönmez, “Yangın söz konusu. Şu anda ekiplerimiz yangın ve orada karbonmonoksitin etkisini azaltmaya çalışıyorlar. Haritada patlamanın olduğu yer aşağı yukarı belli durumda. İncelemeler de onu gösteriyor. Yerlerini biliyoruz. 10-11 arkadaşımız yangının devam ettiği bölgede. Çok büyük bir yangın değil.” dedi.