Başkan Erdoğan; Bu yıl sınav süresini artırdık ve baraj puanını 10 puan düşürerek 170'e indirdik. | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Güncel

Başkan Erdoğan; Bu yıl sınav süresini artırdık ve baraj puanını 10 puan düşürerek 170’e indirdik.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘YKS, ilk açıklandığı tarihten 1 hafta sonrasına ertelendi. Ancak bu sınavda müfredattaki önemli bir kısımdan muaf olacaksınız. Ayrıca sınav süresini de artırdık.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2020 yılının mücadele ile geçtiğini belirterek, “Zorluklara millet olarak göğüs geriyoruz. Çok  şükür başarımız ortada. Bu başarının altında anlık reflekslerle değil istişare ve  sorumluluk bilinciyle alınan kararlar var.” ifadelerini kullandı.  Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden  gençlere seslendi. “Sevgili gençler, 2020 mücadele ile geçiyor. Zorluklara millet olarak  göğüs geriyoruz. Çok şükür başarımız ortada. Bu başarının altında anlık  reflekslerle değil istişare ve sorumluluk bilinciyle alınan kararlar var. Bu  başarının altında milletimizin her bir ferdinin imzası var.” değerlendirmesinde  bulunan Erdoğan, YKS 2020’nin, ilk açıklandığı tarihten 1 hafta sonrasına  ertelendiğini anımsattıCumhurbaşkanı Erdoğan, “Ancak bu sınavda müfredattaki önemli bir  kısımdan muaf olacaksınız. Ayrıca sınav süresini de artırdık. Bunun yanında  barajı 10 puan düşürerek 170’e çektik. Bu yılki maraton inşallah çok daha rahat  geçecek.” ifadelerini kullandı. 

Erdoğan, paylaşımında şunları kaydetti: 
“Bizler bu süreçlerde bilimin, ortak aklın ve vicdanın yolunda karar  alırken tüm kesimlerin faydasını gözetiyor, bu aziz milletin her bir ferdinin bu  süreçten sağ salim çıkması için canla başla, 7/24 çalışıyoruz. Bu süreci siyasi  istismara kurban etmeden, azmimizle, kararlılığımızla, birliğimize sahip çıkarak  hep birlikte atlatacağımıza inancım tamdır. Gelecekte sizlere emanet edeceğimiz  güçlü Türkiye’yi, birliğimizi bozmaya çalışan odaklara rağmen inşa etmeye devam  edeceğiz.”