Başkan Erdoğan: Önemli Kararlarımızı Bayramdan sonra vereceğiz! | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
GüncelSiyaset

Başkan Erdoğan: Önemli Kararlarımızı Bayramdan sonra vereceğiz!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “En küçük ihmal salgının yeniden hortlamasına neden olabilir. Sosyal alanlarla ilgili kararımızı bayram sonrası vereceğiz.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı öncesinde video konferans yöntemiyle il başkanlarına hitap ediyor. Erdoğan, “En küçük ihmal salgının yeniden hortlamasına neden olabilir.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:
Ülkemizi de etkileyen corona virüs salgınını hamdolsun büyük ölçüde kontrol altına aldık. Normalleşme çalışmamız da işlemeye başladı. Sosyal alanlarla ilgili kararımızı bayram sonrası vereceğiz. Genel sağlık sigortamızın kapsayıcılığından dolayı hiçbir vatandaşımızı mağdur etmedik. Veriler düşmeye devam ettikçe normalleşme adımlarını atmaya devam edeceğiz.

Dünyada birçok ülkede görülen üzücü görüntüler Türkiye’de yaşanmadı. Süreç başarılı olarak yönetildi. En küçük bir ihmal salgının yeniden hortlamasına yol açabilir. Bu durum daha büyük sorunları beraberinde getirebilir. Sizlerden illerinizde maske, mesafe, temizlik konusundaki tavizsiz şekilde sürdürülmesini takip etmenizi istiyorum. Salgın sürecinin de bir imtihan olduğu bilinciyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Var gücümüzle gayret gösteriyoruz. 5,5 milyon dar gelirli vatandaşlarımıza verdiğimiz 1000’er TL’lik karşılıksız nakit desteği ile insanlarımıza sahipsiz olmadığını gösterdik. 

Gönlü ve kafası kör düşmanlıkla kararmamış olan herkes ne yaptığımızı ve neyi amaçladığımızı gayet iyi biliyor, görüyor ve takdirini de her fırsatta ifade ediyor. 

Buna karşılık ülkenin önüne takoz olmayı, milletin tarihine, kültürüne, değerlerine husumeti devleti yıpratmayı temel siyaseti haline getiren CHP, yine o bildiğimiz çirkin yüzünü sergilemekten geri durmuyor.  

CHP’nin her aktörü başka bir cephede bozgunculuk fesat peşinde konuşuyor. 

İzmir’de cami hoparlörlerine sızan alçaklar saygısızca  yayınlar yaparken, o ildeki CHP yöneticileri zevkten dört köşe bu rezilliği  aktarıyor.