Başkan Erdoğan seslendi; Kilidi milletimizin iradesi açacak! | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
GüncelSiyaset

Başkan Erdoğan seslendi; Kilidi milletimizin iradesi açacak!

Başkan Erdoğan

Başkan Erdoğan; Sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Bu anlamı açılış töreni vesilesiyle sizlerle birlikte olmaktan büyük bahtiyarlık duyuyorum. Destansı mücadelesiyle yakın tarihimizde silinmez bir hatıra bırakan Şule Yüksel Şenler ablamıza Allah’tan rahmet diliyorum.

YENİ NESİLLERİN YETİŞMESİNDE OCAK GÖREVİ GÖRECEK

İstanbul’umuzun manevi muhafızı Eyüpsultan Hazretleri’ne komşu, hizmet verecek vakfımız tüm vatandaşlarımıza açıktır. Burası yeni nesillerin yetişmesinde bir ocak görevi görecektir. Vakıf binamızın açılmasına vesile olan, Şule ablamızın manevi mirasına sahip çıkan herkese teşekkür ediyorum. Rabbim bizleri de son nefesimize kadar, İslam’a hizmet yolunda ayırmasın diye dua ediyorum.

BÜYÜK BİR DÖNÜŞÜME ÖNCÜYDÜ

Şule Yüksel Şenler seçkin bir insandı. Mücadeleyle geçen bir ömür boyunca yürekli bir dava kadınıydı. Toplum yapısıyla ilgili yazıları büyük bir dönüşüme öncüydü.

KAMUSAL ALANDA VAR OLABİLMENİN YOLUNU AÇTI

Merhum Şule Yüksel Şenler’i çağdaşlarından ayıran en önemli vasfı kendini gazete köşelerine ve kitap sayfalarına hapsetmemesiydi. Şule Yüksel Şenler, kadınlarımıza kamusal alanda var olabilmenin yolunu açmıştır.

DÖNEMİN CUMHURBAŞKANI TARAFINDAN TEHDİT EDİLDİ

Şule Yüksel Şenler dönemin cumhurbaşkanı tarafından doğrudan tehdit edildi ama bunlar Şule Yüksel Şenler’i inandığı yolda yürümekten alıkoymadı. 

ÖLÜM LİSTELERİNDE YER ALDI

İsmi ölüm listelerinde yer aldı. Evi kundaklanmaya çalışıldı. Sıkmabaş denilerek fitürsuz itibar suikastına maruz bırakldı. Ama Şule Yüksel Şenler inandıklarını savunmaktan geri durmadı. Tüm baskılara rağmen, ülkemizde hem direnişin hem dirilişin sembolü haline geldi.

ANADOLU İNSANINA CESARET DUYGUSU VERDİ

Şule Hanım’ı itibarsızlaştırmaya çalışanların en büyük hazımsızlığı, Anadolu insanına verdiği cesaret duygusudur. Türkiye’de kadınların elde ettiği başarılarda Şule Yüksel Şenler’in büyük payı vardır.

SÜRECİN ZAFER TACI OLACAK

Anayasa değişikliği teklifi yasalaşması halinde bu sürecin adeta zafer tacı olacaktır. Kısa süre önce Meclis’in takdirine sunulan Anayasa değişikliği teklifiyle artık hiç kimse sosyal medya üzerinden bir gece yarısı eski yaraları deşmeye cesaret edemeyecektir. Artık kimse ikna odası utancını kimse yaşatamayacaktır. Bunu Anayasa zeminine oturtalım dedik, arkadaşlarımız ziyarete gitti. Ama hanımefendiler ve beyefendiler kabul etmediler. Bunlarda dürüstlük diye bir şey yok. Aile kurumunu sapkın akımlardan da korumayı amaçlıyoruz.

Kaçak güreşmenin bir bahanesi olamaz. 400’ün altında olursa öyleyle millete gideriz. Kilidi milletimizin iradesi açacak. Tüm kadınların hak ve hukuklarını korumada kararlıyız.

Başkan Erdoğan

Haber : DAMGA GAZETESİ : EDİTÖR :Burak Zihni