Başkan Erdoğan:'Tüm askerlerimizin gözlerinden öpüyorum'. | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
GüncelSiyaset

Başkan Erdoğan:’Tüm askerlerimizin gözlerinden öpüyorum’.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Şırnak’ta, Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin ve Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş ile Namaz Dağı üs bölgesine geçti.

Çakırsöğüt Jandarma Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Alper Sır tarafından karşılanan Soylu, üs bölgesindeki askerleri ziyaret ederek onlarla sohbet etti.

Bakan Soylu ile beraberindekiler askerlerle iftar yaptı. İftarda Cumhurbaşkanı Erdoğan ile telefonda görüşen Soylu gün boyu süren temaslarıyla ilgili bilgi verdi.

[Fotoğraf: AA

“Tüm askerlerimizin gözlerinden öpüyorum”

Bakan Soylu’nun telefonundan askerlere hitap eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, askerlerin ramazan ayını ve bayramını tebrik etti.

“Terörle mücadelenin en uç noktasındasınız. Allah yar ve yardımcınız olsun. Sizin ortaya koyduğunuz duruş, mücadele bizleri çok farklı bir noktaya getirdi.” diyen Erdoğan, şunları söyledi:

“İnanıyorum ki teröre karşı verilen bu mücadele teröristleri tamamen yıldırdığı, yokluğa mahkum ettiği gibi özellikle milletimizin size olan sevgi ve muhabbetini devamlı artırmaktadır. Tabii ki bu koronavirüs belasının olduğu bir dönemde hakikaten çok farklı bir mücadele sürüyor. Sizler bu mücadelenin yapıldığı dönemde hem bu mücadeleyi veriyor hem de diğer taraftan teröre karşı mücadele sürdürüyorsunuz. Ben tüm askerlerimizin gözlerinden öpüyorum. Komutanlarımıza şükranlarımı ifade ediyorum. Rabbim iki bayramı birlikte kutlamayı nasip etsin. Hayırlı iftarlar diliyorum.”