Bayburt'un Şingah Mahallesi'nde emekliler için sosyal konut projesi inşa ediliyor. | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
EmlakToki

Bayburt’un Şingah Mahallesi’nde emekliler için sosyal konut projesi inşa ediliyor.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından, Bayburt Merkez, Şingah Mahallesi’nde “Emekliye İkinci Bahar” projesi kapsamında 263 adet konutun yapımı başladı.

Türkiye’nin birçok şehrinde sosyal konut üretme ve kentsel dönüşüm projeleri üstlenme çalışmalarını sürdüren Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), emekli olup konut sahibi olamamış vatandaşlar için hayata geçirdiği projelerine de devam ediyor.

Bayburt’un Merkez ilçesine bağlı Şingah Mahallesi’nde TOKİ tarafından emeklilere özel konut projesi geliştiriliyor. ‘Emekliye İkinci Bahar’ sloganıyla duyurulan projede toplam 263 konut hayata geçiriliyor.

Fotoğraflar bayburtmedya

ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

TOKİ Bayburt Şingah emeklilere özel konut projesinde yatay mimari hakim olacak. Projede 16 blok tasarımı bulunurken çalışmaların başladığı bildirildi. Söz konusu bloklar zemin+3 kat şeklinde oluşturulacak. Hayata geçirilecek konutlar ise 2+1 daire tipi şeklini taşıyacak.

Bayburt Belediyesi tarafından proje için arsa tahsis edilirken söz konusu proje, Şingah Mahallesi Şehit Osman bölgesinde daha önce hayata geçirilmiş sosyal konut projesine komşu durumda bulunuyor. Öte yandan hayata geçirilecek projede nitelikli yaşam alanları da bulunuyor. Proje alanında sosyal donatıların yanı sıra camii de inşa edilecek.

Fotoğraflar bayburtmedya

TESLİMLER 2 YIL SONRA

TOKİ tarafından Bayburt’ta emeklilere özel geliştirilen konut projesinde çalışmalar başlarken teslimlerin 2 yıl sonra başlaması planlanıyor.

Projede hak sahipleri ise Mayıs 2019 döneminde yapılan kura çekimiyle belirlendi. Daha önce konut sahibi olamamış emekli vatandaşlar için oluşturulan projede uygun konut fiyatları ve kolay ödeme seçenekleri sunuldu.