Bekleniyordu, iOS ve iPadOS 13.5.5 Beta sürümü yayınlandı! | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Teknoloji

Bekleniyordu, iOS ve iPadOS 13.5.5 Beta sürümü yayınlandı!

Apple, işletim sistemi üzerinde geliştirmelere devam ediliyor. Firma iOS 13.5.5 Beta ve iPadOS 13.5.5 Beta sürümlerini yayınladı. Dileyen kullanıcılar beta sürümlerini cihazlarına kurarak birçok yeniliğe daha erkenden ulaşabiliyor.

Beta sürümde işletim sisteminin tam anlamıyla kararlı çalışmadığını da belirtmekte yarar var. Çünkü, bilindiği üzere beta sürümlerde denemeler yapılıyor. Bu denemeler sonucunda da kararlı sürümde kullanıcılar yeni özelliklere kavuşuyor.

iOS 13.5.5 Beta yayında

iOS 13’in geliştirmelerine devam ediliyor. Beta sürecine dahil olan kullanıcılar için duyurulan güncellemeyle birlikte iOS 13.5.1 kararlı sürümü de yayınlandı. Apple Developer Center (Apple Geliştirme Merkezi) tarafından yayınlanan güncellemede bazı hataların giderildiği belirtiliyor.

Ancak her güncelleme zamanı yapılan yenilikler duyurusu bu sürüm için yapılmadı. Bu nedenle yeni beta sürümünün kullanıcılara ne gibi yenilikler getirdiği şu anda bilinmiyor. Değişiklik ve yenilikler belirtilmese de işletim sistemindeki hataların kaldırıldığı belirtiliyor.

iOS 13.5.5 Beta sürümüyle birlikte iPadOS 13.5.5 Beta da yayınlandı ancak diğer sürüm gibi herhangi bir yenilik duyurusu yapılmadı.

macOS Catalina 10.15.6 Beta yayınlandı

Öte yandan Apple, Mac cihazlar için de güncellemesini yayınladı. Yayınlanan güncellemeyle birlikte cihazların batarya sağlığı yönetimi, FaceTime video görüşmesinde iyileştirme, Pro Display XDR kalibrasyon aracı, iyileştirmeler ve hata düzeltmeleri yer alıyor.

Güncellemeler hakkında daha fazla bilginin şirket tarafından daha sonra açıklanması bekleniyor.

Haber kaynak ve Linki: Schiftdelete

yazarHasan Burus