Ben, Survivor Yasin (Yasin Obuz) diye anılmaya başladım! Hakkımda.. | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
MagazinSpor

Ben, Survivor Yasin (Yasin Obuz) diye anılmaya başladım! Hakkımda..

Survivor Yasin (Yasin Obuz), 21 Kasım 1988’de Diyarbakır’da doğdu. Survivor’da gönüllüler takımında yer alan Yasin, ada hayatı öncesinde MasterChef programında boy göstermişti. Son dönemde kendi takımından Evrim ve Barış olmak üzere birçok yarışmacı ile tartışma yaşayan Yasin Obuz dikkat çekiyor.

Geçmişte birçok yarışmada boy gösteren Yasin Obuz, MasterChef yarışması ile tüm Türkiye’de tanındı. Bu sezon ise Yasin, Survivor gönüllüler takımında mücadele ediyor. Peki Yasin Obuz kimdir? Survivor Yasin nereli ve kaç yaşında?

YASİN OBUZ KİMDİR?

Survivor Yasin Obuz, 21 Kasım 1988’de Diyarbakır’da doğdu. 3 kardeş olan Yasin Obuz çocukluğundan beri spor yapıyor. İlk spor lisansı 1998’de çıktı. Amatör ve profesyonel olarak futbol oynadı. Bunun yanında çocukken 2 yıl jimlastik yaptı, voleybol ve basketbolda oynadı. Ankara Hacettepe Üniversitesi’nde Spor Bilimleri Fakültesi’nde okudu. Üniversite yıllarında spor olarak fitness yaptı. Üniversitede mutfağa merak saldı ve yemek öğrenmeye başladı. Yemek yaparken mutlu olduğunu farkeden Yasin, bir dönem Rusya St. Petersburg’da yaşadı. Yaklaşık olarak 20 ülke gezdi. Gittigi ülkelerin mutfak kültürlerini eglence tarzlarını yaşayış biçimlerini gözlemledi. Küçük bir işletmesi var ve geçen sezon Masterchef yarışmasına katıldı ve oradan Survivor’a seçildi.