Beylikdüzü, konut yatırımında İstanbul'da öne çıkan bölgeler arasında ye aldı | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Emlakİnşaat

Beylikdüzü, konut yatırımında İstanbul’da öne çıkan bölgeler arasında ye aldı

Beylikdüzü, konut yatırımında İstanbul'da öne çıkan bölgeler arasında ye aldı

Son 1 yıldır ülkemizi etkisi altına alan koronavirüs salgınında bazı bölgelerde satılık gayrimenkul fiyatları zirveyi görürken bazı bölgeler de yatırımcısına kazandırdı.

İstanbul ilçeleri arasında Beylikdüzü’nün bu dönemde yüzde 40’a varan seviyede yatırımcısına kazandırdığı belirtiliyor.

Beylikdüzü konut piyasası hakkında konuşan Akkuş Grup Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Akkuş, ilçenin lokasyonuyla göz doldurduğunu belirterek, “Bölgedeki inşaat projeleri, Beylikdüzü’nün modern kent vizyonuna önemli bir değer kazandırdı. Bu değer de konut yatırımlarına yansıyor. İlçe, pandemi ile geçen bir yılda yatırımcısına yüzde 40’ı aşan bir prim getirdi. Bölgedeki kentsel dönüşüm projeleriyle önümüzdeki yıl bu rakam yüzde 50’yi aşabilir” şeklinde konuştu.

“İSTANBUL’UN MERKEZ İLÇELERİNDEN BİRİ HALİNE DÖNÜŞEN BÖLGE”

Beylikdüzü’nde ‘Alya’ markasıyla birçok konut projesi geliştiren Akkuş Grup’un Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Akkuş, Beylikdüzü’nün öne çıkan özelliklerinden bahsetti.

İlçenin gelişen yönlerine değinen Akkuş, “Güçlü ulaşım ağı, sosyal ve toplumsal projelerin yanı sıra markalı konut projeleriyle her türlü yatırımcı için adeta bir çekim merkezi haline dönüşen Beylikdüzü, yatırımcısına sunduğu katma değer ile de bu konumunu sağlamlaştırıyor. Ulaşım ağının avantajıyla İstanbul’un merkez ilçelerinden biri haline dönüşen bölge, sunduğu modern kent vizyonu ile Türkiye’nin örnek ilçelerinden biri haline geldi. Pandemi ile birlikte şehrin merkezinde ancak doğayla iç içe yaşam beklentisine de cevap vermeye başladı. İlçede tek başına, çekirdek ya da kalabalık aile olarak yaşamak isteyenleri, geniş seçenekler bekliyor” ifadelerini kullandı.

Beylikdüzü’nde her bütçeye uygun konut yatırımının yapılacağını belirten Akkuş, “Uygun bütçeli konutların yanı sıra üst düzey donanım ve prestij arayan yatırımcılar da beklediğini bulabiliyor. Tüm bu unsurlardan hareketle pandemi ile geçen bir yılda yatırımcısına yüzde 40’ı aşan bir prim sağladı. Bu rakam, İstanbul genelinde yüzde 23.4’te kaldı. Bölgedeki kentsel dönüşüm projelerindeki artışı da hesaba katarsak, önümüzdeki yıl prim oranının yüzde 50’leri aşacağını söyleyebiliriz” diye konuştu.

Beylikdüzü, konut yatırımında İstanbul'da öne çıkan bölgeler arasında ye aldı
Denizli Oto Ekspertiz