Beyşehir Gölü civarına turizm bölgesi kurulacak | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Güncel

Beyşehir Gölü civarına turizm bölgesi kurulacak

Türkiye’nin en büyük tatlı su gölleri arasında olan Beyşehir Gölü civarında turizm bölgesinin oluşturulması adına proje geliştirildi. Konya ve Isparta şehirlerinin sınırları içerisinde bulunan, 650 kilometrekare alana sahip Beyşehir Gölü’nde 188 hektarlık bir turizm bölgesi kurulacak.

Söz konusu projede turizm bölgesi, gölün Karaburun bölgesinde oluşturulacak. Oluşturulacak bu alan içerisinde plaj, marina, kamping alanı, bungalovlar ve çadır kamplı tesisler hayata geçirilecek.

VATANDAŞTAN GÖRÜŞ ALINDI

Beyşehir Gölü civarına oluşturulacak turizm bölgesi hakkında değerlendirmelerde bulunan Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır, “Beyşehir Karaburun’da 188 hektarlık bir alanda plaj, marina, kamping alanı, bungalovlar ve çadır kamplı tesisler olmak üzere kapsamlı bir çalışma yaptık. Projenin animasyonunu sosyal medya yoluyla vatandaşımıza izlettik. Görüşlerini aldık. Beyşehir, Konya için deniz niteliğindedir” şeklinde konuştu.

KONYA’DA YAZLIK BÖLGE

Hayata geçirilecek proje ile Konya’ya yazlık bir bölge kazandırılacağından bahseden Başkan Adil Bayındır, “Bu projeyle Konya’mızın, İç Anadolu’nun yazlığı olacak bir yer hazırlıyoruz. Bu sene plaj, karavan ve günü birlik kamping alanını çözeceğiz. Manzaraya hakim bir yerde kademeli bir biçimde bungalovlar yerleştireceğiz. Plajın arka planında, sazın içinde çakma ağaçlarla ahşap yapı kavramıyla yine bungalovlar ve kameriyeler çözeceğiz” ifadelerini kullandı.

Plaj alanının detaylarından da bahseden Bayındır, “Plajımız, Akdeniz’de ne varsa; şezlonguyla, çadırıyla, şemsiyesiyle tabi gözetleme kulelerine kadar düzenli bir biçimde, buraya gelen vatandaşın hem kendini dinleyeceğiz, hem yüce Mevla’nın bu verdiği cömert bu güzellikleri yerinde yaşayacağı bir manzarayla güzel tatiller yapmalarını sağlayacağız” diye konuştu.