Bilecik Milli Emlak Müdürlüğü, ihale yoluyla gayrimenkul satışı yapacak | intHaber.com
Emlak

Bilecik Milli Emlak Müdürlüğü, ihale yoluyla gayrimenkul satışı yapacak

Bilecik Milli Emlak Müdürlüğü, ihale yoluyla gayrimenkul satışı yapacak

Mülkiyeti Bilecik Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne ait olan 37 adet arsa vasıflı gayrimenkul, düzenlenecek gayrimenkul satış ihalesiyle satılacak. Gayrimenkuleler için toplam 24 milyon 443 bin TL satış bedeli belirlendi.

Yapılan bilgilendirmeye göre söz konusu ihale, 9 ve 10 Haziran 2021 günleri düzenlenecek. İhalenin Bilecik Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Binasında yapılacağı belirtildi.

Satışa sunulan gayrimenkullerin tamamı arsa vasfını taşıyor. Arsalar İstiklal Mahallesi ve İsmetpaşa Mahallesi’nde yer alıyor. Öte yandan satışa sunulan arsalardan 35’i konut imar durumunu taşırken 2’si sanayi alanı imar durumunu taşıyor.

FİYATLARI 170 BİN TL’DEN BAŞLIYOR

İstiklal Mahallesi’nde satışa sunulan konut alanı imarlı arsaların fiyatları 170 bin TL ile 3 milyon 542 bin TL arasında değişiyor. Bu arsaların büyüklükleri 853 metrekare ile 5 bin 900 metrekare arasında değişiyor.

Sanayi alanı imar durumunu taşıyan 2 adet arsanın fiyatları ise 236 bin TL ve 428 bin TL olarak belirtildi. Bu arsaların büyüklükleri ise 781 metrekare ve bin 428 metrekare olarak belirtildi.

İsmetpaşa Mahallesi’nde 1 adet konut alanı+yol imar durumunu taşıyan arsa, 135 bin TL muhammen bedelle satışa sunuldu.

AÇIK TEKLİF SUNULACAK

Bilecik Milli Emlak Müdürlüğü tarafından yapılan bilgilendirmeye göre ihale, 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 45’inci maddesi gereğince açık teklif usulü ile yapılacak. İhalede arsalar tek tek satılacak.

İhaleye ve satışa sunulan arsalara dair tüm detaylara Bilecik Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü aracılığıyla ulaşılabileceği kaydedildi.

Bilecik Milli Emlak Müdürlüğü, ihale yoluyla gayrimenkul satışı yapacak