Bilecik Söğüt'teki sosyal konut projesinde yeni konutlar satışta | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Toki

Bilecik Söğüt’teki sosyal konut projesinde yeni konutlar satışta

TOKİ Bilecik Söğüt Kayhan projesi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), tüm ülkede sosyal konut üretme çalışmalarını sürdürüyor.

TOKİ aynı zamanda daha önce inşa edilen projelerdeki stok konutları satışa sunuyor.

Bilecik‘in Söğüt ilçesine bağlı Kayhan Mahallesi‘nde hayata geçirilen TOKİ projesinde 5 adet yeni konut satışa sunuldu. 1+1 daire tipi şeklini taşıyan konutlara başvurular bugün başladı.

Alt gelir grubu için oluşturulan konutlara son başvuru tarihi olarak 31 Mart 2021 günü belirlendi. Başvurular Ziraat Bankası aracılığıyla alınacak. Projedeki konutlar açık satış yöntemiyle satışa sunuldu. Satış süreci de banka aracılığıyla yürütülecek.

FİYATLAR 118 BİN TL’DEN BAŞLIYOR

TOKİ Bilecik Söğüt Kayhan projesinde satışa sunulan konutların fiyatları 118 bin TL olarak belirlendi. Konutların brüt büyüklükleri 75 metrekare olarak tasarlandı.

Yatırımcılar 14 bin TL’den başlayan peşinat bedelleriyle projeden konut sahibi olabilecek. Yüzde 12, yüzde 15 veya yüzde 20 peşinatla konut sahibi olunan projede aylık taksitler 394 TL ile 577 TL arasında değişiyor.

Uygun fiyatların yanı sıra kolay ödeme seçeneklerinin de sunulduğu projede 180 ay, 216 ay ve 240 ay vade imkanları da sağlanıyor.

ŞEHİRDE YENİ PROJE ÇALIŞMASI SÜRÜYOR

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, geçtiğimiz haftalarda Bilecik’e yaptığı ziyarette sosyal konut çalışmalarının sürdüğü bilgisini paylaşmıştı. Bilecik Merkez’de TOKİ aracılığıyla 500 adet sosyal konut inşa ediliyor. Aynı zamanda Söğüt ilçesinde millet bahçesi projesi de inşa ediliyor.

TOKİ Bilecik Söğüt Kayhan projesi
Denizli Oto Ekspertiz