Bill Gates tehlikeye dikkat çekti! Zenginler tüketmesin! | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Dünya

Bill Gates tehlikeye dikkat çekti! Zenginler tüketmesin!

Bill Gates tehlikeye dikkat çekti! Zenginler tüketmesin!

Yaptığı açıklamalarda özellikle iklim değişikliğine dikkat çeken Gates, ‘İklim Felaketi Nasıl Önlenir’ adlı yeni kitabının tanıtımı için konuştu.

Ünlü iş adamı, koronavirüs salgını ile iklim değişikliğini kıyaslayarak, iklim değişikliğinin daha büyük bir tehlike arzettiğini belirtti. Microsoft’un kurucusu olan ve şu an dünyanın en zegin insanlarından biri olan Gates, Gıdanın geleceğine dair yaptığı açıklamalarla dünya gündemine oturdu.

Et tüketimi için yetiştirilen ineklerin çıkardığı metan gazlarının küresel ısınmadaki payının çok büyük olduğunu belirten Gates, zengin ülkelerin et üretimi için hayvan yetiştiriciliğini bırakıp yapay et tüketimine geçmesi gerektiğini açıkladı. Gerçek et yerine laboratuar koşullarında, hayvan hücreleriyle üretilecek olan yapay et tüketiminin, canlı hayvan yetiştiriciliği nedeniyle atmosfere salınan metan gazında büyük oranda azalma sağlayacağını ve bu şekilde kısmen de olsa küresel ısınmanın önüne geçilebileceğini belirtti. Gates ayrıca et talebindeki artışın karşılanamaz derecede olduğunu dile getirdi.

Gates’in açıklaması şu şekilde:

“Bir gün ineklerin bağırsak hareketleri hakkında konuşacağım hiç aklıma gelmezdi. İnekler, bakterilerin metan gazı biriktirmesine neden oluyor ve sıra dışı mideleri var”.

“En fakir 80 ülkenin yapay et tüketebileceğini zannetmiyorum. Tüm zengin ülkelerin tamamen yapay et tüketimine geçmesi gerektiğini düşünüyorum. Tadının farklı olmasına zamanla alışılabilir. Ayrıca zamanla tadının iyileştirileceği iddiaları var.”

Bill Gates tehlikeye dikkat çekti! Zenginler tüketmesin!
Denizli Oto Ekspertiz