Bodrum'da Ev fiyatları yüksek seviyelerde görülüyor | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Emlak

Bodrum’da Ev fiyatları yüksek seviyelerde görülüyor

Bodrum'da Ev fiyatlar yüksek seviyelerde görülüyor
Yaşanan talep sonrasında Bodrum’da son bir yıl içinde hem satılık konut fiyatları hem de kiraları uçuşa geçti.

Türkiye’nin önemli turizm bölgesi olan Bodrum’a ilgi, pandemi döneminde daha da artınca bölgede gayrimenkul piyasası oldukça hareketlendi.

Hürriyet’te yer alan habere göre, Bodrum’un bağlı bulunduğu Muğla genelinde 2020’de toplam üretilen konut sayısı 11 bin iken sadece 2021’in ilk çeyreğinde alınan ruhsat sayısının 5 bine ulaştığına dikkat çeken Çağdaş Holding İcra Kurulu üyesi Dağlarca Çağlar, “Şehirde 2021 yılındaki toplam konut üretiminin 25 bini bulması beklenirken, bu hareketlilik de aslan payını Bodrum alacak” diye konuştu.

FİYATLARDA YÜZDE 100’ÜN ÜZERİNDE ARTIŞ

Pandemide Bodrum’da nüfusun 200 binlerden 600 binin üstüne çıktığını anımsatan Çağlar, “Bodruma olan göçün de etkisi ile marka projelerde satış fiyatları son 1.5 yılda yüzde 100’ün üzerinde artış gösterdi. Şu an Bodrum’da doğru yerde yapılmış yeni bir projede metrekare fiyatını 20 bin liranın altında göremezsiniz. Eski yapılarda da 12 bin lira seviyesinde. Lüks segmentte ise 10 bin Euro’ya kadar ulaşıyor” ifadelerini kullandı.

Bodrum’daki kiralık konut piyasasından da bahseden Çağlar, “Kiralamada da benzer bir durum söz konusu. Mesela Turgutreis’deki Swissotel Resort Bodrum Beach’te bir villada pandemi öncesi aylık kiralama bedeli 15 bin Euro seviyesindeydi. Şimdi ise 30-35 bin Euro seviyesinde. Sezonda bu villa kiralamasını 1 milyon TL gibi düşünebilirsiniz. Satış tarafında da yine örnek vermek gerekirse; Bitez’de yer alan bir villayı 1.5 sene önce 3 milyon liradan satmaya çalışıyorduk, 6 ay önce 5 milyon 250 bin liraya sattık. Bekleseydik şimdi 7 milyon lira değerinde olacaktı” şeklinde konuştu.

Bodrum'da Ev fiyatlar yüksek seviyelerde görülüyor