Bölgelerimizin 25 Aralık 2021 Cumartesi Hava tahmin Raporu paylaşıldı | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Güncel

Bölgelerimizin 25 Aralık 2021 Cumartesi Hava tahmin Raporu paylaşıldı

Bölgelerimizin 25 Aralık 2021 Cumartesi Hava tahmin Raporu paylaşıldı
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından TÜM Bölgelerimizin 25 Aralık 2021 Cumartesi hava tahmin raporu yayımlandı
Bölgelerimizin 25 Aralık 2021 Cumartesi Hava tahmin Raporu paylaşıldı
25 Aralık 2021 Cumartesi  Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre:

Doğu Karadeniz’in doğusu ve Doğu Anadolu’nun güneydoğusu ile zamanla Marmara’nın güneybatısı, Kıyı Ege ve Batı Akdeniz’in parçalı yer yer çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Sivas çevrelerinin hafif kar yağışlı, 25 Aralık 2021 CumartesiÇanakkale’nin güney çevreleri (Ezine, Bayramiç ve Ayvacık), Balıkesir’in batı ilçeleri (Edremit, Burhaniye, Ayvalık ve Gömeç çevreleri), Muğla ve Aydın’ın kıyı kesimlerinin (Kuşadası, Söke ve Didim çevreleri) yer yer yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

İç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklıklarının ülkemiz genelinde 2 ila 6 derece artacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı, yurdun güneydoğu kesimleri ile Akdeniz kıyılarında kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara’nın kuzey ve batısında kuvvetlice esmesi bekleniyor.

UYARILAR

Güncel Meteorolojik Uyarı Bulunmamaktadır.

25 Aralık 2021 Cumartesi BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve az bulutlu, zamanla güneybatısının çok bulutlu, 25 Aralık 2021 Cumartesi Çanakkale’nin güney çevreleri (Ezine, Bayramiç ve Ayvacık) ile Balıkesir’in batı ilçelerinin (Edremit, Burhaniye, Ayvalık ve Gömeç çevreleri) yer yer yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve 25 Aralık 2021 Cumartesi sabah saatlerinde Trakya kesimi ve bölgenin güneydoğusunda buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

EDİRNE 0°C, 14°C

Parçalı ve az bulutlu, 25 Aralık 2021 Cumartesi güney çevreleri yer yer çok bulutlu

İSTANBUL 6°C, 13°C

Parçalı ve az bulutlu

KIRKLARELİ 0°C, 12°C

Parçalı ve az bulutlu

KOCAELİ 3°C, 14°C

Parçalı ve az bulutlu

EGE

Parçalı ve az bulutlu, zamanla kıyı kesimlerinin çok bulutlu, Muğla ile Aydın’ın kıyı kesimlerinin (Kuşadası, Söke ve Didim çevreleri) yer yer yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve 25 Aralık 2021 Cumartesi sabah saatlerinde iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR -12°C, -5°C

Parçalı ve az bulutlu

İZMİR 2°C, 14°C

Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu

MANİSA -1°C, 9°C

Parçalı ve az bulutlu

MUĞLA -1°C, 7°C

Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, yarın (Cumartesi) yer yer yağmur ve sağanak yağışlı

AKDENİZ

Az bulutlu, zamanla batısının parçalı yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve 25 Aralık 2021 Cumartesi sabah saatlerinde iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

ADANA 1°C, 14°C

Az bulutlu

ANTALYA 6°C, 16°C

Az bulutlu, zamanla parçalı yer yer çok bulutlu

HATAY 0°C, 11°C

Az bulutlu

ISPARTA -5°C, 4°C

Az bulutlu

İÇ ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu, bu akşam saatlerinde Sivas çevrelerinin hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve 25 Aralık 2021 Cumartesi sabah saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

ANKARA -6°C, 1°C

Parçalı ve az bulutlu

ÇANKIRI -8°C, 1°C

Az bulutlu

ESKİŞEHİR -7°C, 2°C

Az bulutlu

KONYA -9°C, -2°C

Az bulutlu

BATI KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve 25 Aralık 2021 Cumartesi sabah saatlerinde iç ve yüksek kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

BOLU -8°C, 4°C

Parçalı ve az bulutlu

DÜZCE -1°C, 13°C

Parçalı ve az bulutlu

KASTAMONU -7°C, 2°C

Parçalı ve az bulutlu

ZONGULDAK 3°C, 9°C

Parçalı ve az bulutlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu, bu akşam saatlerinde doğusunun yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve 25 Aralık 2021 Cumartesi sabah saatlerinde iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

AMASYA -4°C, 5°C

Parçalı ve az bulutlu

ÇORUM -8°C, 1°C

Parçalı ve az bulutlu

SAMSUN 3°C, 13°C

Parçalı bulutlu

TRABZON 2°C, 11°C

Parçalı bulutlu

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu, bu akşam saatlerinde güneydoğusunun yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

ERZURUM -16°C, -4°C

Parçalı ve az bulutlu

KARS -18°C, -5°C

Parçalı ve az bulutlu

MALATYA -8°C, 2°C

Parçalı ve az bulutlu

VAN -9°C, -2°C

Parçalı, bu akşam saatlerinde çok bulutlu

25 Aralık 2021 Cumartesi GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve 25 Aralık 2021 Cumartesi sabah saatlerinde doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

DİYARBAKIR -5°C, 5°C

Az bulutlu

GAZİANTEP -2°C, 7°C

Az bulutlu

SİİRT -4°C, 3°C

Parçalı bulutlu

ŞANLIURFA -1°C, 8°C

Az bulutlu

25 Aralık 2021 Cumartesi DENİZLERDE HAVA

25 Aralık 2021 Cumartesi sabah saatlerinde Batı Karadeniz’in doğusunda fırtına; Marmara’da fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu; Rüzgar: Batı Karadeniz’de güney ve güneybatıdan 5 ila 7, yarın 25 Aralık 2021 Cumartesisabah saatlerinde doğusu 8; Doğu Karadeniz’de güney ve güneydoğudan 3 ila 5, batısı güneybatıdan 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0 m, batısında 2,0 ila 3,0 m, Batı Karadeniz’in doğusunda yer yer 3,5 m; Görüş: İyi, fırtına anında zayıf.

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: Güney ve güneybatıdan 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5 m, Görüş: İyi.

EGE

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak yağışlı; Rüzgar: Kuzey Ege’de güney ve güneybatıdan, güneyi güneydoğudan 4 ila 6; Güney Ege’de güney ve güneybatıdan, kıyı kesimleri güneydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0 m, kuzeyi yer yer 2,5 m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Rüzgar: Batı Akdeniz’de batı ve güneybatıdan, batısı kuzeybatıdan, gece saatlerinde Antalya Körfezi kuzeydoğudan; Doğu Akdeniz’de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0 m, Görüş: iyi.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu; Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan, 25 Aralık 2021 Cumartesi sabah saatlerine kadar batısı kuzeybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde; Dalga: 0,25 ila 0,5 m; Görüş: İyi.

Denizli Oto Ekspertiz