Bölgelerimizin 27 Aralık 2021 Pazartesi gününün Hava tahmin Raporu paylaşıldı | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Güncel

Bölgelerimizin 27 Aralık 2021 Pazartesi gününün Hava tahmin Raporu paylaşıldı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından TÜM Bölgelerimizin 27 Aralık 2021 Pazartesi hava tahmin raporu yayımlandı
27 Aralık 2021 Pazartesi Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre:
:

Ülkemizin batı kesimlerinin çok bulutlu, Güney Ege kıyıları, Balıkesir’in batı ilçeleri, Antalya’nın doğu kesimleri ile Edirne ve Kırklareli çevrelerinin sağanak yağışlı, Çankırı çevrelerinin hafif kar yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların Balıkesir’in batı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. İç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don ile birlikte yer yer pus ve sis bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Ülkemiz genelinde 1 ila 3 derece artacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı, güneydoğu kesimleri ile Akdeniz kıyılarında kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ile Orta Karadeniz kıyılarında güney ve güneybatıdan kuvvetli (30-60 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların Balıkesir’in batı ilçelerinde yerel olmak üzere kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı ( sel, su baskını vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGÂR UYARISI: Rüzgârın, Marmara ile Orta Karadeniz kıyılarında güney ve güneybatıdan kuvvetli (30-60 km/saat) olarak eseceği tahmin edildiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

27 Aralık 2021 Pazartesi BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, Edirne ve Kırklareli çevreleri ile Balıkesir’in batı kesimlerinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yerel olmak üzere kuvvetli olunması gerekmektedir. Rüzgârın, güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (30-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

EDİRNE 9°C, 17°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın sağanak yağışlı

İSTANBUL 11°C, 15°C

Parçalı ve çok bulutlu

KIRKLARELİ 10°C, 15°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın sağanak yağışlı

KOCAELİ 11°C, 19°C

Parçalı ve çok bulutlu

EGE

Parçalı ve çok bulutlu, Güney Ege kıyılarının sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don ile birlikte yer yer pus ve sis bekleniyor.

A.KARAHİSAR -1°C, 9°C

Parçalı ve çok bulutlu

İZMİR 11°C, 19°C

Çok bulutlu, batı kesimleri sağanak yağışlı

MANİSA 8°C, 18°C

Çok bulutlu

MUĞLA 6°C, 14°C

Çok bulutlu, sağanak yağışlı

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Antalya’nın doğu ilçelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don ile birlikte yer yer pus ve sis bekleniyor.

ADANA 6°C, 15°C

Parçalı ve çok bulutlu

ANTALYA 11°C, 18°C

Çok bulutlu, doğu ilçeleri hafif sağanak yağışlı

HATAY 2°C, 11°C

Parçalı ve çok bulutlu

ISPARTA 1°C, 11°C

Parçalı ve çok bulutlu

İÇ ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu, batısının yer yer çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Çankırı çevrelerinin hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don ile birlikte yer yer pus ve sis bekleniyor.

ANKARA 0°C, 8°C

Parçalı ve çok bulutlu

ÇANKIRI -2°C, 6°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde hafif kar yağışlı

ESKİŞEHİR 0°C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu

KONYA -2°C, 5°C

Parçalı ve çok bulutlu

BATI KARADENİZ

Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve 27 Aralık 2021 Pazartesisabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don ile birlikte yer yer pus ve sis bekleniyor.

BOLU 2°C, 11°C

Parçalı bulutlu

DÜZCE 8°C, 19°C

Parçalı bulutlu

KASTAMONU -2°C, 7°C

Parçalı bulutlu

ZONGULDAK 12°C, 19°C

Parçalı bulutlu

27 Aralık 2021 Pazartesi ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgârın; Orta Karadeniz’in kıyı kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (30-50 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor. Gece ve 27 Aralık 2021 Pazartesi sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don ile birlikte yer yer pus ve sis bekleniyor.

AMASYA 1°C, 11°C

Parçalı ve az bulutlu

ÇORUM -1°C, 8°C

Parçalı ve az bulutlu

SAMSUN 10°C, 17°C

Parçalı ve az bulutlu

TRABZON 8°C, 17°C

Parçalı ve az bulutlu

DOĞU ANADOLU

Az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve 27 Aralık 2021 Pazartesi sabah saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don ile birlikte yer yer pus ve sis bekleniyor.

ERZURUM -10°C, 2°C

Az bulutlu

KARS -16°C, -4°C

Az bulutlu

MALATYA -7°C, 6°C

Az bulutlu

VAN -9°C, 5°C

Az bulutlu

27 Aralık 2021 Pazartesi GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin doğu kesimlerinde buzlanma ve don ile birlikte yer yer pus ve sis bekleniyor.

DİYARBAKIR -3°C, 8°C

Az bulutlu

GAZİANTEP 0°C, 9°C

Az bulutlu

SİİRT 0°C, 8°C

Az bulutlu

ŞANLIURFA 0°C, 11°C

Az bulutlu

27 Aralık 2021 Pazartesi DENİZLERDE HAVA

27 Aralık 2021 Pazartesi DENİZLERDE Fırtına beklenmiyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve yer yer çok bulutlu; Rüzgar: Batı Karadeniz’de güney ve güneybatıdan, doğusunda güneydoğudan 3 ila 5, batısında yer yer 6; Doğu Karadeniz’de doğu ve güneybatıdan, doğusunda güneydoğudan 2 ila 4 yer yer 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, batısında yer yer 2,5m; Görüş: İyi.

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı ve yer yer çok bulutlu, Rüzgar: Güney ve güneybatıdan 4 ila 6, yer yer 7 kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m, yer yer 2,5m, Görüş: İyi.

EGE

Hava Durumu: Parçalı ve yer yer çok bulutlu, aralıklı ve yerel olmaz üzere sağanak yağışlı; Rüzgar: Kuzey Ege’de güney ve güneybatıdan 4 ila 6, yer yer 7; Güney Ege’de güney ve güneybatıdan, kıyıları güneydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, kuzeyinde 1,5 ila 2,5m, yer yer 3,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Batı ve Orta Akdeniz yer yer sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz’de güney ve güneydoğudan, batısında kuzeybatıdan 2 ila 4 yer yer 5; Doğu Akdeniz’de doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4, yer yer 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, yer yer 2,0m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, yer yer puslu ve sisli; Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan, yer yer güneydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde; Dalga: 0,25 ila 0,5m; Görüş: İyi, pus anında orta, sis anında zayıf.

Denizli Oto Ekspertiz