Bölgelerimizin 7 Mayıs 2022 Cumartesi gününün Hava tahmin Raporu paylaşıldı | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Güncel

Bölgelerimizin 7 Mayıs 2022 Cumartesi gününün Hava tahmin Raporu paylaşıldı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Tüm yurdumuzun 7 Mayıs 2022 Cumartesi hava tahmin raporu açıklandı
7 Mayıs 2022 Cumartesi Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre:

 Ülkemizin kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, (Zonguldak hariç) Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Çankırı çevrelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış, Doğu Karadeniz’in iç ve yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu’nun doğusunun yüksek kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların, bu akşam saatlerinde Kastamonu, Sinop, Elazığ, Kars ve Iğdır çevreleri ile Samsun’un batı ilçelerinde yerel kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik olmayacağı, yurt genelinde mevsim normallerinin altında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzeyli, zamanla Doğu Anadolu’nun doğusunda güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Akdeniz’in iç kesimleri ile İç Anadolu’nun güneyinde kuvvetli (40-60 km/sa) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; bu akşam saatlerinde Kastamonu, Sinop, Elazığ, Kars ve Iğdır çevreleri ile Samsun’un batı ilçelerinde yerel kuvvetli olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGÂR UYARISI: Rüzgarın; bu akşam ve gece saatlerinde Akdeniz’in iç kesimleri ile İç Anadolu’nun güneyinde kuvvetli (40-60 km/sa) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

7 Mayıs 2022 Cumartesi BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve az bulutlu, doğusunun yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

EDİRNE 7°C, 22°C

Parçalı ve az bulutlu

İSTANBUL 10°C, 18°C

Parçalı ve çok bulutlu, zamanla az bulutlu

KIRKLARELİ 7°C, 20°C

Parçalı ve az bulutlu

KOCAELİ 8°C, 19°C

Parçalı ve çok bulutlu

EGE

Az bulutlu, iç kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

A.KARAHİSAR 5°C, 13°C

Parçalı ve çok bulutlu

DENİZLİ 11°C, 25°C

Parçalı ve az bulutlu

İZMİR 14°C, 25°C

Az bulutlu

MUĞLA 10°C, 24°C

Az bulutlu

AKDENİZ

Parçalı ve az bulutlu, doğusunun yer yer çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Doğu Akdeniz’in yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, bölgenin iç kesimlerinde kuzeyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) esmesi bekleniyor.

ADANA 13°C, 27°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ANTALYA 16°C, 24°C

Parçalı ve az bulutlu

HATAY 12°C, 22°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ISPARTA 6°C, 19°C

Parçalı ve az bulutlu

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin güney ve doğusu ile Çankırı çevrelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, bölgenin güneyinde kuzeyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) esmesi bekleniyor.

ANKARA 6°C, 14°C

Parçalı ve çok bulutlu

ESKİŞEHİR 6°C, 15°C

Parçalı ve çok bulutlu

KONYA 8°C, 14°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve 7 Mayıs 2022 Cumartesi sabah saatlerinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

SİVAS 5°C, 11°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Zonguldak hariç bölge genelinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, bu gece saatlerinde kadar Kastamonu ve Sinop çevrelerinde yerel kuvvetli olması bekleniyor.

BOLU 5°C, 12°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve 7 Mayıs 2022 Cumartesi öğle saatlerinden sonra yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

DÜZCE 9°C, 15°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KASTAMONU 5°C, 11°C

Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, bu gece saatlerine kadar yerel kuvvetli olması bekleniyor.

ZONGULDAK 9°C, 14°C

Parçalı ve çok bulutlu

7 Mayıs 2022 Cumartesi ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, genellikle sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak, Doğu Karadeniz’in iç ve yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde görülmesi bekleniyor. Yağışların; bu gece saatlerinde kadar Samsun’un batı ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

AMASYA 9°C, 15°C

Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

SAMSUN 10°C, 13°C

Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, bu gece saatlerine kadar batı ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

TOKAT 8°C, 13°C

Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

TRABZON 10°C, 13°C

Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak, doğusunun yüksek kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bu akşam saatlerinde Elazığ, Kars ve Iğdır çevrelerinde yerel kuvvetli olması bekleniyor.

ERZURUM 3°C, 11°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

KARS 2°C, 13°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, bu akşam saatlerinde yerel kuvvetli olması bekleniyor.

MALATYA 7°C, 16°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

VAN 3°C, 13°C

Parçalı ve çok bulutlu, 7 Mayıs 2022 Cumartesi sabah saatlerinden itibaren sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

7 Mayıs 2022 Cumartesi GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR 7°C, 20°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı ve yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

GAZİANTEP 8°C, 18°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

SİİRT 9°C, 17°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu gece saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ŞANLIURFA 11°C, 21°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

7 Mayıs 2022 Cumartesi DENİZLERDE HAVA

7 Mayıs 2022 Cumartesi DENİZLERDE HAVA Fırtına beklenmiyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Batı Karadeniz’in doğusu ve Doğu Karadeniz sağanak yağışlı; Rüzgar: Batı Karadeniz’de kuzey ve kuzeydoğudan, doğusu kuzeybatıdan 3 ila 5; Doğu Karadeniz’de batı ve kuzeybatıdan 4 ila 6, akşam saatlerinde doğusu güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0 m, doğusu 2,5 m; Görüş: İyi.

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu; Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 kuvvetinde; Dalga: 1,5 ila 2,5 m; Görüş: İyi.

EGE

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu; Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan, güneyi kuzeybatıdan 4 ila 6, güneyi gece saatlerinden itibaren 3 ila 5 kuvvetinde; Dalga: 1,5 ila 2,5 m, güneyi 1,0 ila 2,0 m; Görüş: İyi.

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu; Rüzgar: Batı Akdeniz’de batı ve güneybatıdan 3 ila 5, kuzeyi akşam saatlerinde güneybatı, gece saatlerinden itibaren kuzeybatıdan 4 ila 6; Doğu Akdeniz’de batı ve güneybatıdan, sabah saatlerinde kuzeybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0 m, batısı yer yer 1,5 ila 2,5 m; Görüş: İyi.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı; Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5, öğle saatlerinden itibaren batı ve güneybatıdan 4 ila 6 kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 0,75 m; Görüş: İyi.