Bu ay konut yatırımı yapmak isteyenlerin gözü kredi faizlerinde | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
EkonomiEmlak

Bu ay konut yatırımı yapmak isteyenlerin gözü kredi faizlerinde

Konut kredisi faiz oranlarında yaz döneminde beklenen faiz indirimleri yaşanmadı. Hem konut yatırımı yapmayı bekleyenler hem de inşaat firmaları, tıpkı geçen yaz döneminde olduğu gibi cazip bir konut kredisi kampanyası bekliyordu. Ancak düşük faiz oranlı konut kredisi kampanyası bu yıl uygulanmadı. Konut kredilerinde faiz indirimleri olmazken büyük faiz artışları da yaşanmadı. Hem kamu hem de özel bankalarda yılın başından bu yana hemen hemen aynı faiz oranları uygulanıyor. Ağustos ayında ise yeni faiz indirimleri beklenmiyor. Uzmanlar, konut kredisi faizlerinin benzer faiz oranlarıyla bu ayı geçirebileceği düşüncesini paylaşıyor. GÜNCEL FAİZ ORANLARI Kamu bankaları ve özel bankalar arasında en uygun konut kredisi faiz oranı yüzde 1.37 seviyesinden başlıyor. Ziraat Bankası'nda 120 ay vadeli konut kredileri için yüzde 1.37 faiz oranı uygulanırken diğer kamu bankaları olan VakıfBank'ta da yüzde 1.37, Halkbank'ta yüzde 1.38 faiz oranından konut kredisi sunuluyor. Özel bankalar arasında ise Yapı Kredi Bankası'nda yüzde1.37 faiz oranı ve 120 ay vadeli konut kredisi sunulduğu görülüyor. Garanti BBVA'da ise120 ay vadeli konut kredileri için yüzde 1.46 faiz oranı uygulanıyor. Akbank'ta yüzde 1.39 faiz oranı ve 120 ay vadeli konut kredisi seçeneği bulunurken İş Bankası'nda yüzde 1.41, QNB Finansbank'ta yüzde 1.51, TEB'te ise yüzde 1.54 faiz oranından konut kredisi sunuluyor.
Konut kredisi faiz oranlarında yaz döneminde beklenen faiz indirimleri yaşanmadı. Hem konut yatırımı yapmayı bekleyenler hem de inşaat firmaları, tıpkı geçen yaz döneminde olduğu gibi cazip bir konut kredisi kampanyası bekliyordu. Ancak düşük faiz oranlı konut kredisi kampanyası bu yıl uygulanmadı.

Konut kredilerinde faiz indirimleri olmazken büyük faiz artışları da yaşanmadı. Hem kamu hem de özel bankalarda yılın başından bu yana hemen hemen aynı faiz oranları uygulanıyor.

Ağustos ayında ise yeni faiz indirimleri beklenmiyor. Uzmanlar, konut kredisi faizlerinin benzer faiz oranlarıyla bu ayı geçirebileceği düşüncesini paylaşıyor.

GÜNCEL FAİZ ORANLARI

Kamu bankaları ve özel bankalar arasında en uygun konut kredisi faiz oranı yüzde 1.37 seviyesinden başlıyor. Ziraat Bankası’nda 120 ay vadeli konut kredileri için yüzde 1.37 faiz oranı uygulanırken diğer kamu bankaları olan VakıfBank’ta da yüzde 1.37, Halkbank’ta yüzde 1.38 faiz oranından konut kredisi sunuluyor.

Özel bankalar arasında ise Yapı Kredi Bankası’nda yüzde1.37 faiz oranı ve 120 ay vadeli konut kredisi sunulduğu görülüyor. Garanti BBVA’da ise120 ay vadeli konut kredileri için yüzde 1.46 faiz oranı uygulanıyor.

Akbank’ta yüzde 1.39 faiz oranı ve 120 ay vadeli konut kredisi seçeneği bulunurken İş Bankası’nda yüzde 1.41, QNB Finansbank’ta yüzde 1.51, TEB’te ise yüzde 1.54 faiz oranından konut kredisi sunuluyor.

Konut kredisi faiz oranlarında yaz döneminde beklenen faiz indirimleri yaşanmadı. Hem konut yatırımı yapmayı bekleyenler hem de inşaat firmaları, tıpkı geçen yaz döneminde olduğu gibi cazip bir konut kredisi kampanyası bekliyordu. Ancak düşük faiz oranlı konut kredisi kampanyası bu yıl uygulanmadı.  Konut kredilerinde faiz indirimleri olmazken büyük faiz artışları da yaşanmadı. Hem kamu hem de özel bankalarda yılın başından bu yana hemen hemen aynı faiz oranları uygulanıyor.  Ağustos ayında ise yeni faiz indirimleri beklenmiyor. Uzmanlar, konut kredisi faizlerinin benzer faiz oranlarıyla bu ayı geçirebileceği düşüncesini paylaşıyor.  GÜNCEL FAİZ ORANLARI  Kamu bankaları ve özel bankalar arasında en uygun konut kredisi faiz oranı yüzde 1.37 seviyesinden başlıyor. Ziraat Bankası'nda 120 ay vadeli konut kredileri için yüzde 1.37 faiz oranı uygulanırken diğer kamu bankaları olan VakıfBank'ta da yüzde 1.37, Halkbank'ta yüzde 1.38 faiz oranından konut kredisi sunuluyor.  Özel bankalar arasında ise Yapı Kredi Bankası'nda yüzde1.37 faiz oranı ve 120 ay vadeli konut kredisi sunulduğu görülüyor. Garanti BBVA'da ise120 ay vadeli konut kredileri için yüzde 1.46 faiz oranı uygulanıyor.  Akbank'ta yüzde 1.39 faiz oranı ve 120 ay vadeli konut kredisi seçeneği bulunurken İş Bankası'nda yüzde 1.41, QNB Finansbank'ta yüzde 1.51, TEB'te ise yüzde 1.54 faiz oranından konut kredisi sunuluyor.
Denizli Oto Ekspertiz