Bu yıl 19 Mayıs etkinlikleri Online Kutlanacak! detaylar haberimizde | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Güncel

Bu yıl 19 Mayıs etkinlikleri Online Kutlanacak! detaylar haberimizde

Bul yıl 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın nasıl kutlanacağı konusu açıklığa kavuştu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarına koronavirüs düzenlemesi yapıldı. Bu doğrultuda alınan karara göre bayram sevinci online gerçekleşecek.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve beraberindeki heyetin Anıtkabir’de gerçekleşen törene katılımıyla başlayacak olan 19 Mayıs etkinliklerinde, bu yıl pandemi nedeniyle farklı bir konsept ve yöntem uygulanacak.

CANLI YAYINLARLA 19 MAYIS
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı için dolu dolu bir program hazırlayan Gençlik ve Spor Bakanlığı, bu yıl bayram coşkusunu yapılacak canlı yayınlarla evlere getirecek.

Bakanlığın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı için hazırladığı birçok program, bakanlığa ait resmi YouTube kanalında da (@gencliksporbak) canlı olarak yayınlanacak. İlber Ortaylı, Gençlik Spor Bakanlığı Youtube kanalında yayınlanan Eşit Ağırlık programında gençlerle bir araya gelerek, günün anlam ve önemiyle alakalı paylaşımlarda bulunacak. Aynı kanalda yayınlanan Genç Akustik programı da 19 Mayıs Özel yayınıyla ekrana gelecek.

MEKTUP YARIŞMASININ SONUÇLARI 
Mimar Sinan Üniversitesi Rektörü Handan İnci’nin de katılım sağlayacağı YouTube kanalı, gün içerisinde 19 Mayıs temalı programlar yapacak. Gençlerin sabırdızlıkla beklediği “Gençlerden Kahramanlara Mektup” yarışması sonuçları da YouTube’da duyurulacak.

Ülkenin her yanında bakanlığa ait tesislerde milli sporcular, 19 Mayıs’ın 101’inci yıl dönümünde saat 19.19’da, hep bir ağızdan İstiklal Marşı’nı okuyacak. Ayrıca Kenan Sofuoğlu ve milli sporcu Toprak Razgatlıoğlu da 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde hız denemesi ve 45 dakikalık Panoramik İstanbul Gösterisi yaparak bu coşkuya eşlik edecek.

DİGİTAL ORTAMDA KUTLAMA
Bakan Kasapoğlu, bu yıl 19 Mayıs’ı interaktif olarak dijital ortamda kutlayacaklarını belirterek “Bu hafta boyunca her yıl yaptığımız gibi 81 ilden gençlerimizin bir kısmını, 19 Mayıs programına davet etme düşüncemiz vardı. Fakat pandemi süreci bu fiziksel birlikteliğimizi şu an için kesintiye uğrattı.”

“Bu tarihi gün, aynı zamanda, geleceğimizin güvencesi sevgili gençlerimizin; akıl, duygu, sağduyu ve fedakârlıkla istikbalimize sahip çıkma sorumluluğunu aldığı gündür.” dedi.