Bugün 10 mayıs 2020 ; 65 yaş üstü gruba sokaklar serbest! | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Güncel

Bugün 10 mayıs 2020 ; 65 yaş üstü gruba sokaklar serbest!

65 YAŞ ÜSTÜ SOKAĞA ÇIKMA İZNİ HANGİ SAATLER ARASINDA

İlk uygulamayı da bu hafta sonu bugün 10 Mayıs Pazar günü 11.00 ile 15.00 saatleri arasında gerçekleşecek.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca konuya ilişkin yaptığı paylaşımda, “Bu güzel günde maske takmayı ihmal etmeyin” uyarısında bulundu.

Koronavirüs salgını ülkemizde gün geçtikçe etkisini yitirmeye devam ederken normalleşme sürecinin de ilk adımları atıldı. Bu kapsamda, sokağa çıkma yasağı bulunan 65 yaş üstü vatandaşlar için hafta sonlarında bir gün sokağa çıkma izni getirilmişti. 65 yaş üstü vatandaşlar bugün saat 11:00 ile 15:00 saatleri arasında sokağa çıkabilecek. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da sosyal medya üzerinden konuya ilişkin paylaşım yaparak sokağa çıkacak vatandaşları maske takmaları konusunda uyardı.

“MASKE TAKMAYI İHMAL ETMEYİN”

Koca resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Koronavirüsle mücadelemize evde kalarak büyük destek verdiniz. Beklenen gün geldi: Şehir, siz hanımefendiler ve beyefendilerle adeta yeniden tanışacak. Bu güzel günde maske takmayı ihmal etmeyin. Maske artık kıyafetimizin bir parçası olmalı. Her dakikanız güzel geçsin!” ifadelerini kullandı.

20 YAŞ ALTI SOKAĞA ÇIKMA İZNİ NE ZAMAN OLACAK?

İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelgeye göre, 14 yaş ve altı 13 Mayıs’ta, 15-20 yaş arasındakiler 15 Mayıs saat 11.00-15.00 saatleri arasında, belirlenen kuralları uyarak ve yürüme mesafesinde sokağa çıkabilecekler…