Bugün 26 mayıs 2020 Salı/ Türkiye Koronavirüs veri tablosu haberimizde! | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Sağlık

Bugün 26 mayıs 2020 Salı/ Türkiye Koronavirüs veri tablosu haberimizde!

Koronavirüs salgınında dünya genelinde vaka sayısı 5 buçuk milyonu aşmış durumda. Hastalığın hızla yayıldığı ülkeler arasında ABD ilk sırada yer alırken, Brezilya ve Rusya’da artan vakalar korkutuyor. Bu ülkeleri İngiltere, İspanya, İtalya ve Fransa takip ederken Avrupa genelinde normalleşme adımları atılmaya başlandı.

Dünya genelinde 346 bin kişi corona virüsü nedeniyle hayatını kaybetti. 2.253.651 kişi ise covid 19’u yenerek sağlığına kavuştu.

26 Mayıs coronavirüs tablosuna göre, bugünkü vaka sayısı 948 oldu, vefat sayısı ise 28 olarak kaydedildi.

TÜRKİYE VE DÜNYA’DA KORONAVİRÜS VAKA SAYISI

Korona virüs günlük tablosu açıklanmaya devam ediyor. Sağlık Bakanlığı corona haritasında, vaka, ölüm ve iyileşen hasta sayısı ile ilgili bilgiler son dakika açıklamalarla güncellenirken, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs nedeniyle ülkemizde yoğun bakım desteğine ihtiyaç duyulan hasta sayısının giderek azaltıldığını belirtti. Bakan Koca açıklamasında iyileşen toplam hasta sayısının 120 bini geçtiğini belirtti. İstanbul, Ankara, İzmir corona haritası da anlık olarak değişti. Türkiye corona virüs tablosundan olumlu haberler kaydedilirken, dünyada korona virüs salgınında vaka sayısı anlık olarak değişiyor. Bugünkü koronavirüs tablosuna göre, ABD 1 milyon 694 bin ile en çok vaka görülen ülke oldu. Son 24 saat içinde gelen bilgilere göre Hollanda’da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 5 bin 830’a çıktı.353 bin vakanın görüldüğü Rusya’da ise Kremlin Sözcüsü Peskov, Kovid-19 nedeniyle tedavi gördüğü hastaneden taburcu edildi. Salgının ilk görüldüğü ülke olan Çin’de ise son bir günde 11 coronavirüs vakası tespit edildi. Avrasya ülkelerinde ise vaka sayısı artmaya başladı.

Korona Virüsü salgınında dünya genelinde iyileşen hastaların sayısındaki artış sevindirirken, toplamda 5.467.945 vaka bulunuyor.