Bugün Ne Yapalım – Üç Malzemeli Cheesecake | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
MutfakTatlılar

Bugün Ne Yapalım – Üç Malzemeli Cheesecake

Bugün Ne Yapalım – Üç Malzemeli Cheesecake
Bugün Ne Yapalım – Üç Malzemeli Cheesecake

Yumurta, beyaz çikolata ve labne peyniri. Sufle yumuşaklığında, pamuk gibi kabaran üç malzemeli cheesecake tarifini hazırlamak bu kadar kolay.

Bildiğiniz yoğun tatlı, kremalı, ıslak dokulu cheesecakeleri unutun bir anlığına. Benmari usulü eritin beyaz çikolatayı, yüksek devirde, hızla çırpın yumurta aklarını, ekleyin yumurta sarısı ve labne peyniri. Elbette tarifin püf noktaları, bir takım incelikleri var, onlar içinde aşağıdaki satırlara göz gezdirin. Fırını önceden ısıtıp mutfağa geçin. Puf gibi kabarmış bir kek dokusunda sadece üç malzemeli bir cheesecake hazırlayın.

KAÇ KİŞİLİK
8 dilim
HAZIRLAMA SÜRESİ
20 dakika
PİŞİRME SÜRESİ
30 dakika

Üç Malzemeli Cheesecake Tarifi İçin Malzemeler

 • 3 adetyumurta
 • 120 grambeyaz çikolata
 • 120 gramlabne peyniri
 • 1 yemek kaşığıpudra şekeri (arzuya göre)

Üç Malzemeli Cheesecake Tarifinin Püf Noktası

Yumurtaların beyaz ve sarı kısımlarını dikkatli bir şekilde ayırmaya dikkat edin.Yumurta beyazlarını kabarıp sert bir kıvam alana kadar çırpmaya özen gösterin.Beyaz çikolata küplerini kaynamakta olan suyla temas ettirmeden dikkatli bir şekilde benmari usulü eritin.Fırın tepsisine eklediğiniz sıcak suyun kek harcıyla temas etmemesine, fırının önceden ısıtılmış olmasına dikkat edin.

Üç Malzemeli Cheesecake Tarifi Nasıl Yapılır?

 1. Küçük parçalara ayırdıktan sonra cam bir kaseye aldığınız beyaz çikolata küplerini, kaynar su dolu bir tencere üzerine oturtup benmari usulü eritin (Kaynar su dolu tencere bu aşamada ocak üzerinde olmasın).
 2. Kaynar suyun eriyen çikolataya gelmemesine ve cam kasenin direkt olarak kaynar suya değmemesine dikkat ederek karıştırın.
 3. Yumurtaların sarı ve beyaz kısımlarını dikkatli bir şekilde ayrı ayrı kaplara ayırın.
 4. Yumurta beyazlarını mikser yardımıyla, yüksek devirde köpük köpük olup katı bir kıvam alana kadar çırpın.
 5. Benmari usulü erittiğiniz beyaz çikolataya suyunu süzdürdüğünüz labne peynirini katıp bir spatula yardımıyla karıştırın. Ayrı bir kenarda bekleyen yumurta sarılarını ilave edip karıştırma işlemini sürdürün.
 6. Katı bir kıvam alan çırpılmış yumurta beyazlarını, beyaz çikolatalı cheesecake karışımına üç aşamada azar azar ekleyip bir spatula yardımıyla alttan üste doğru karıştırın. Cheesecake karışımını tamamlayın.
 7. Yuvarlak ve ısıya dayanıklı cam bir fırın kabına yağlı kağıt serip hazırladığınız cheesecake karışımını dökün. Yüzeye çıkan kabarcıkların gitmesi için kalıbı bir iki kez mutfak tezgahına vurun.
 8. Geniş bir fırın tepsisine iki parmak kalınlığında sıcak su döküp ısıya dayanıklı, cam kalıbı üzerine oturtun.
 9. İlk olarak önceden ısıtılmış 170 derece fırında 15 dakika, ardından 160 derece fırında 15 dakika daha pişirin. Cheesecake’i, fırın ısısını kapatıp kapağını açmadığınız fırında, kendi sıcaklığında 15 dakika daha dinlendirin.
 10. Mümkünse bir ızgara teli üzerine aldığınız keki oda sıcaklığında tamamen soğutun. Kalıbından dikkatli bir şekilde çıkardığınız cheesecake’i üzerine pudra şekeri eleyip dilimledikten sonra sevdiklerinizle paylaşın.
Bugün Ne Yapalım – Üç Malzemeli Cheesecake
Denizli Oto Ekspertiz