Burdur Merkez'de kamu konutu satış ihalesi düzenlenecek | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Emlak

Burdur Merkez’de kamu konutu satış ihalesi düzenlenecek

Burdur Merkez'de kamu konutu satış ihalesi düzenlenecek
Kamu konutlarını ekonomiye kazandırma adına geçtiğimiz yıl başlatılan satış süreçleri devam ediyor. Bazı istisnai durumların dışında kalan kamu konutları, yapılan satış ihalesi ile satılıyor.

Kamu konutunda eğer yaşam süren biri varsa öncelikli alım hakkı tanınıyor. Bu hak kullanılmazsa o konut genel satışa çıkıyor.

Burdur Milli Emlak Müdürlüğü tarafından Merkez ilçesinde yer alan 32 adet kamu konutu satışa sunuldu. Konutlar için uygun fiyatlar göze çarpıyor.

Yapılan bilgilendirmeye göre, söz konusu satış ihalesi 23 Eylül 2021 günü düzenlenecek. İhaleye ilişkin detaylara Burdur Milli Emlak Müdürlüğü aracılığıyla ulaşılabilir.

FİYATLARI 165 BİN TL’DEN BAŞLIYOR

Burdur Merkez ilçesi Bahçelievler Mahallesi’nde yer alan kamu konutlarının fiyatları 165 bin TL’den başlayarak 270 bin TL’ye kadar çıkıyor. Öte yandan 1 adet 4 katlı bina da satışa sunuldu. Bu yapının satış fiyatı 2 milyon 794 bin TL olarak belirtildi.

Satışa sunulan kamu konutları için ihalede talep edilen geçici teminat tutarı 16 bin 500 TL seviyesinden başlıyor. Konutların satışı tek tek gerçekleştirilecek.

AÇIK TEKLİF SUNULACAK

Söz konusu ihaleye yönelik yapılan bilgilendirmede, ihalenin 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu‘nun 45’inci maddesi uyarınca açık teklif usulü ile düzenleneceği belirtildi. İhale, Burdur Defterdarlığı hizmet binasında düzenlenecek.

Burdur Merkez'de kamu konutu satış ihalesi düzenlenecek
Denizli Oto Ekspertiz