Bursa Gemlik'te inşa edilen sosyal konut projesinde teslimler sürüyor | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
EmlakToki

Bursa Gemlik’te inşa edilen sosyal konut projesinde teslimler sürüyor

Bursa Gemlik'te inşa edilen sosyal konut projesinde teslimler sürüyor

Gemlik Belediyesi tarafından Cihatlı Mahallesi’nde hayata geçirilen sosyal konut projesinde 2’nci etap teslimlerinin başladığı duyuruldu.

Etap etap hayata geçirilen projede vatandaşlara cazip fiyatlar ve kolay ödeme seçenekleriyle konut sahibi olma fırsatı sağlanıyor.

7 etap ve bin 400 konuttan oluşan Gemlik Toplu Konut Projesi‘nin 2’nci etabında 180 konut hayata geçirildi. Bu etapta çalışmalar 2018 yılında başlamıştı.

Projedeki hak sahipleri, Gemlik Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’ne gelerek anahtar teslimlerine ulaştı. Hak sahipleri için düzenlenen tapu törenine Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan da katılım gösterdi.

İNŞAAT ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI

Tapu töreninde bir konuşma gerçekleştiren Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, projede Haziran ayında teslim yapılacağının sözünü tuttuklarını belirterek Gemlik Belediyesi olarak vatandaşlara dairelerini teslim ettiklerini dile getirdi.

2’nci etap çalışması hakkında konuşan Başkan Sertaslan, “İnşaatı bitmiş olmasına rağmen altyapı çalışmalarının tamamlanmasını beklediğimiz 2. Etap’ta hak sahiplerine tapularını, ruhsatlarını ve anahtarlarını teslim ediyoruz. Cihatlı çevresinde ihtiyaç duyulan tüm alanlarda çalışmalarımız devam edecek. Gemlik’imizin yeni cazibe merkezi olacak bölgeyi hep birlikte güzelleştirecek, konforlu ve güvenli bir yaşam alanı haline getireceğiz” ifadelerini kullandı.

2’nci etap çalışmasında 2+1 konutlar üretildi. Konutların aylık taksitleri 950 TL seviyesinden başladı. Öte yandan hak sahipleri, 2018 yılında yapılan kura çekimi ile belirlendi.

Bursa Gemlik'te inşa edilen sosyal konut projesinde teslimler sürüyor
Denizli Oto Ekspertiz