Bursa Osmangazi'de kentsel dönüşüm tüm hızıyla sürüyor | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Kentsel DönüşümToki

Bursa Osmangazi’de kentsel dönüşüm tüm hızıyla sürüyor

Bursa Osmangazi'de kentsel dönüşüm tüm hızıyla sürüyor
Başta deprem olmak üzere diğer doğal afetlere karşı güvenli yapı stoku oluşturma adına belediyeler, TOKİ, özel sektör aracılığıyla kentsel dönüşüm projeleri yürütülüyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kontrolünde tüm Türkiye’de kentsel dönüşüm seferberliği sürdürülüyor.

Deprem tehlikesi bulunan şehirlerden olan Bursa’da da kentsel dönüşüm çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Osmangazi’deki yeni dönüşüm projesi için düğmeye basıldı.

Osmangazi’nin Alemdar ve Gaziakdemir mahallelerinde Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından kentsel dönüşüm projesi geliştirilecek. Projeye dair bazı detaylar duyuruldu.

690 KONUT İNŞA EDİLECEK

TOKİ tarafından yapılan bilgilendirmede, Alemdar ve Gaziakdemir Mahalleleri Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında 690 adet konut, 92 adet dükkan, alt yapı ve çevre düzenlemesi işleri yapılacak.

Projenin 13 Ağustos 2021 günü ihale edileceği belirtildi. İhaleden sonra kazanan firmanın belirlenmesiyle proje alanında inşaat sürecinin başlaması bekleniyor.

Öte yandan proje kapsamında hayata geçirilecek konutların özellikleri, teslim tarihi, projedeki sosyal donatılar gibi konularda sonraki aylarda TOKİ tarafından bilgilendirme yapılacak.

TOKİ ELİYLE GÜVENLİ YAŞAM ALANLARI KURULUYOR

Türkiye genelinde sosyal konut projesi üretme çalışmalarına tüm hızıyla devam eden TOKİ, diğer yandan kentsel dönüşüm projeleriyle de şehirlerin güvenli yapı stokuna önemli katkılar sağlıyor. TOKİ’nin hayata geçirdiği projeler yatay mimarili tasarımla kurulurken deprem ve diğer doğal afetlere karşı güvenli yapı olma özelliği de taşıyor.

Bursa Osmangazi'de kentsel dönüşüm tüm hızıyla sürüyor