Bursa'nın 3 ilçesinde toplam 16 gayrimenkul satışta | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Emlak

Bursa’nın 3 ilçesinde toplam 16 gayrimenkul satışta

Bursa'nın 3 ilçesinde toplam 16 gayrimenkul satışta

Bursa’da dev yatırım fırsatı sunuldu. Bursa Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Milli Emlak Dairesi Başkanlığı Uludağ ve Ertuğrulgazi Emlak Müdürlükleri tarafından ihale yoluyla gayrimenkul satışı yapılacak.

Satışa sunulan gayrimenkullerden 2’si Yıldırım ilçesinde, 2’si Nilüfer ilçesinde ve 12’si Osmangazi ilçesinde bulunuyor. Gayrimenkuller için toplam 10 milyon 67 bin 375 bin TL satış bedeli belirlendi.

Yapılan bilgilendirmede, ihalenin 2 Mart 2021 tarihinde Bursa Ertuğrulgazi Emlak Müdürlüğü binası ve Uludağ Emlak Müdürlüğü binasında yapılacağı belirtildi. İhale ve gayrimenkullere dair tüm detayların Bursa Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nden öğrenilebileceği kaydedildi.

UYGUN FİYATLAR GÖRÜLÜYOR

Osmangazi ilçesinde satışa sunulan 12 adet gayrimenkul; zeytinlik, çalılık, tarla ve arsa imar durumunu taşıyor. Bu gayrimenkullerin fiyatları 33 bin 500 TL ile 5 milyon 546 bin TL arasında değişiyor.

Nilüfer ilçesinde satışa sunulan 2 adet gayrimenkul Çalı Mahallesi’nde bulunuyor. Arsa ve bahçeli ev arsası imar durumunu taşıyan gayrimenkullerin satış fiyatları 94 bin TL ve 134 bin TL olarak belirtildi.

Yıldırım ilçesinde satışa sunulan diğer 2 gayrimenkul ise Selçukbey ve Namazgah mahallelerinde bulunuyor. Bu gayrimenkuller arsa ve kargır bina imar durumunu taşıyor. gayrimenkullerin satış fiyatları 69 bin TL ve 150 bin TL olarak belirtildi.

İhalede tekliflerin 2886 sayılı Kanun’un 45’inci maddesi uyarınca açık teklif usulüyle alınacağı belirtildi. İhaleye katılmak isteyen gerçek ve tüzel kişilerden bazı belgeler ve geçici teminat bedeli talep ediliyor.

Bursa'nın 3 ilçesinde toplam 16 gayrimenkul satışta
Denizli Oto Ekspertiz