Çanakkale Lapseki Millet Bahçesi Projesi için çalışmalar başladı | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Güncel

Çanakkale Lapseki Millet Bahçesi Projesi için çalışmalar başladı

Çanakkale Lapseki Millet Bahçesi Projesi için çalışmalar başladı
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 2018 yılında başlatılan millet bahçesi projeleri, şehirlere nitelikli sosyal yaşam alanları kazandırıyor.

Millet bahçeleri ile vatandaşlar yeşiller içerisinde kaliteli vakit geçirebileceği sosyal yaşam alanlarına kavuşuyor.

TOKİ aracılığıyla sürdürülen millet bahçesi çalışmalarında hedef, 2023 yılına kadar her şehir en az 1 adet bulunması yönünde. Millet bahçeleri aynı zamanda bulunduğu bölgenin gayrimenkul piyasasına da doping etkisi yaratıyor.

Çanakkale’nin Lapseki ilçesinde de millet bahçesi hayata geçiriliyor. İhale süreci başlayan proje, 23 Eylül 2021 günü ihale edilecek.

İNŞAAT SÜRECİ YAKINDA BAŞLAYACAK

Çanakkale Lapseki Millet Bahçesi Projesi’nde ihale sürecinin tamamlanması ve kazanan firmanın belirlenmesiyle inşaat çalışmalarının başlaması bekleniyor. Projenin ihale bilgilendirmesinde, yer tesliminden sonra 300 takvim günü içerisinde tamamlanacağı belirtildi.

Lapseki’nin Cumhuriyet Mahallesi’nde hayata geçirilecek söz konusu proje, 35 bin metrekarelik alan üzerinde oluşturulacak. Proje alanında çok sayıda sosyal donatı, peyzaj alanı, dinlenme alanı, spor alanları, çocuk oyun alanları inşa edilecek.

MARDİN’E DE MİLLET BAHÇESİ MÜJDESİ!

TOKİ’den yapılan bilgilendirmeye göre, Mardin’in Midyat ilçesinde bir millet bahçesi projesi hayata geçirilecek. Projenin ihalesi 5 Ekim günü düzenlenecek.

Midyat’ta 24 bin metrekarelik alanda hayata geçirilecek söz konusu proje hakkında ihale sürecinden sonra detaylı bilgilerin TOKİ tarafından kamuoyu ile paylaşılması bekleniyor.