Canavar Otu (yabancı ot ) nedir? ve canavar otları için mücadele yöntemleri | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Sağlık

Canavar Otu (yabancı ot ) nedir? ve canavar otları için mücadele yöntemleri

Canavar Otu (yabancı ot ) nedir? ve canavar otları için mücadele yöntemleri

Canavar Otu

Bitki üretim süreçlerinde sıklıkla daha iyi bitki yetiştirme amacı ön planda yer alır. Bazı durumlarda bitkilerin gelişim süreçlerini olumsuz olarak etkileyen etkenler yer alır. Canavar otu çeşitleri bitkilerin gelişimlerini olumsuz olarak etkiler. Bitkiler için yeterli olan sıvı ya da besin maddelerinden yararlanmaktadır. Bu durum ise bitkinin gelişim sürecini yavaşlatmaktadır.

Genel olarak canavar otları halk arasında yabancı ot olarak bilinir. Pek çok bitki çeşitlerinde yer alabilir. Bu duruma engel olunması için farklı yöntem çeşitleri kullanılır. Çünkü sürekli olarak yabancı ot çeşitleri ile karşılaşmak mümkündür. Günümüzde sıklıkla canavar otları ile mücadele edilmektedir. Mücadeleden sonuç alınması için; uzman kişiler yardım almakta fayda vardır. Aksi durumlarda ise istenilen sonuç alınamaz.

Canavar Otu (yabancı ot ) nedir? ve canavar otları için mücadele yöntemleri

 Canavar Otu Zararları

Bitkilerin çevresinde yer alan canavar otlarının zararları saymak ile bitmez. Canavar otu zararları arasında en çok; bitki köklerine zarar verilmesi etkiler. Bitkiler gelişim süreçlerinde köklerinden beslenirler. Canavar otları ise bu duruma engel olur. Genel olarak canavar otları için mücadele yöntemlerine https://www.hortiturkey.com/zirai-mucadele/canavar-otu adresinden erişim sağlayabilirsiniz.