Canik'te inşa edilecek kentsel dönüşüm projesinde detaylar belli oldu. | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
EmlakKentsel Dönüşüm

Canik’te inşa edilecek kentsel dönüşüm projesinde detaylar belli oldu.

Samsun’un Canik ilçesine bağlı Yeni Mahalle bölgesinde hayata geçirilecek kentsel dönüşüm çalışmasında çalışmalar başlıyor. Samsun Büyükşehir Belediyesi ile Emlak Konut ortaklığıyla hayata geçirilecek projede 700 konut inşa edilecek.

AA’nın aktardığı habere göre, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Genel Müdürü Hakan Gedikli ile proje hakkında video konferans sistemiyle görüşme yaptı.

Yapılan görüşme sonrasında Samsun Yeni Mahalle Kentsel Dönüşüm Projesi’nde çalışmaların Mayıs ayında başlaması yönünde karar verildiği bildirildi.YATAY MİMARİLİ PROJE

Proje hakkında değerlendirmelerde bulunan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Canik’te kentsel dönüşüm projeleri için rezerv alan olarak tespit edilen Yeni Mahalle’de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile yapılan istişareler sonucu güzel bir proje ortaya çıkardıklarını ifade etti.MAYIS’TA TEMEL ATILIYOR

Hayata geçirilecek kentsel dönüşüm projesinin detayları hakkında bilgilendirmede bulunan Başkan Demir, “Toplam 77 bin metrekare alanda maksimum 7 katlı, giriş katları dükkan olan ve 700 konuttan oluşacak proje kentimize büyük bir renk katacak. Hayırlısıyla projeyi mayıs ayının ilk haftası ruhsatlandıracağız, ikinci haftası ihale süreci gerçekleştirilecek. Üçüncü haftası da temel atarak inşaatına başlayacağız. Samsun’a, şehrin havasını değiştirecek, bloklar arasında en az 25 metre mesafe olan geniş, ferah bir projeyi kazandıracağız” şeklinde konuştu.