Cemil Ceylan ile Hüsrev Salmaner'in örgütün hücre evinde yakalanmıştı! | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Güncel

Cemil Ceylan ile Hüsrev Salmaner’in örgütün hücre evinde yakalanmıştı!

FETÖ firarisi eski emniyet müdürleri yakalandı
FETÖ firarisi eski emniyet müdürleri yakalandı

Edinilen bilgiye göre, Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından FETÖ firarisi eski emniyet müdürleri Cemil Ceylan ile Hüsrev Salmaner’in Ankara’nın Etimesgut ilçesindeki bir hücre evinde gizlendikleri tespit edildi.

Ceylan ile Salmaner’in fark edilmemek için sakin hareket ettikleri, hücre evine girerken etrafı gözlemledikleri, mecbur kalmadıkları sürece dışarıya çıkmadıkları ve çıktıklarında da kılık, kıyafet ve eşkâllerini değiştirerek tanınmamaya çalıştıkları belirlendi.

FETÖ firarisi eski emniyet müdürleri yakalandı

Yine iki eski emniyet müdürünün gaybubet evinin deşifre olmaması adına kendi aileleriyle ve örgüt mensubu şahıslarla görüşmede gaybubet evine yakın konumda olan başka bir daireyi daha kiralayarak, orayı kullandıkları tespit edildi. Terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen’in Ceylan ve Salmaner’i örgütün emniyetteki üst düzey yapılanmasında gelecek vadeden kişiler olarak görülen ’altın çocuklar’ arasında gördüğü öğrenildi.

FETÖ firarisi eski emniyet müdürleri yakalandı

Örgütün kendi aralarında iletişim ağı olarak kullandıkları ByLock isimli programı kullanan, 2010-2014 yılları arasında Kilis ve Edirne İl Emniyet Müdürlüğü yapan firari Cemil Ceylan ile 2011-2014 yılları arasında Artvin İl Emniyet Müdürlüğü yapan firari Hüsrev Salmaner, düzenlenen operasyonla gözaltına alındı.

Arama kararının ardından şahısların iki adresine de eş zamanlı operasyon yapıldı.

Operasyonda çok sayıda örgütsel doküman, bilgisayar ve cep telefonu ele geçirildi.

Denizli Oto Ekspertiz