Çeşme Alaçatı'da 3 adet arsa satışa sunuldu | intHaber.com
Emlak

Çeşme Alaçatı’da 3 adet arsa satışa sunuldu

Çeşme Alaçatı'da 3 adet arsa satışa sunuldu

Son yılların yerli ve yabancı turistler açısından gözde bölgesi Çeşme’nin Alaçatı Mahallesi’nde yatırım fırsatı sunuldu.

Mülkiyeti Çeşme Belediyesi’ne ait olan 3 adet arsa vasıflı gayrimenkul, ihale yoluyla satışa sunuldu. Arsaların tamamı Göbene bölgesinde yer alıyor.

Çeşme Belediyesi tarafından satışa sunulan arsaların ihaleleri; 8, 9, 10 Haziran 2021 günleri düzenlenecek. Arsaların satışı tek tek yapılacak. Öte yandan arsalar için 12 milyon 150 bin TL toplam satış bedeli belirlendi.

ARSALARIN ÖZELLİKLERİ

Belirlenen her ihale gününde 1 adet arsa satılacak. İlk gün satışı gerçekleşecek arsa için 4 milyon 035 bin TL muhammen bedel belirlendi. 538 metrekare yüzölçümüne sahip bu arsa için 121 bin 050 TL geçici teminat bedeli belirlendi.

İkinci ihale gününde 541 metrekare büyüklüğe sahip arsa satılacak. Bu arsanın muhammen bedeli 4 milyon 057 bin TL olarak belirlenirken 121 bin 725 TL geçici teminat bedeli talep ediliyor.

Son ihale gününde ise 541 metrekare büyüklüğe sahip, 4 milyon 057 bin TL muhammen bedelle arsa satılacak. Bu arsa için de 121 bin 725 TL geçici teminat talep ediliyor.

TEKLİFLER KAPALI SUNULACAK

Çeşme Belediyesi’nden ihaleye ilişkin yapılan bilgilendirmede, ihalenin Çeşme Belediyesi Çakabey Kültür Merkezi’nde yapılacağı belirtildi. İhale, 2886 Sayılı Kanun’un 35/a maddesi gereğince kapalı teklif usulüyle düzenlenecek.

İhaleye katılmak isteyen gerçek kişilerden ikametgah belgesi, tebligat için adres beyanı, geçici teminat makbuzu; tüzel kişilerden Ticaret Sicil Gazetesi ve/veya Ticaret Sicil Gazetesi’ne havi noter tasdikli imza sirkülerinde yetkili kişi olduğunu ve yetki süresini gösteren belge, imza sirküleri gibi belgeler talep ediliyor.

Çeşme Alaçatı'da 3 adet arsa satışa sunuldu