Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Nevşehir'deki arsalar için ihale düzenliyor | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Emlak

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Nevşehir’deki arsalar için ihale düzenliyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Nevşehir'deki arsalar için ihale düzenliyor
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Nevşehir’in Kozaklı ilçesinde yer alan 24 adet arsa satışa sunuldu. Arsalar için gayrimenkul satış ihalesi düzenlenecek.

Söz konusu ihale, 16 Eylül 2021 günü Ankara Çankaya’daki Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Konferans Salonu ve İzmir Bornova Kültür ve Sanat Merkezi Konferans Salonunda eş zamanlı olarak düzenlenecek. Ayrıca Emlak Yönetim aracılığıyla online olarak da ihaleye katılım gösterilebilecek.

Satışa sunulan arsalar tamamı turizm tesis alanı özelliğini taşıyor. Düzenlenecek ihalede açık artırma yapılacak. Arsalar, KDV’den muaf bir şekilde satılacak.

FİYATLARI 384 BİN TL’DEN BAŞLIYOR

Kozaklı’nın Buruncuk Mahallesi’nde 18 adet arsa satışa sunuldu. Bu arsaların fiyatları 384 bin TL ile 612 bin TL arasında değişiyor. Arsaların büyüklükleri ise 2 bin 404 metrekare ile 3 bin 829 metrekare arasında değişiyor.

Bağlıca Mahallesi’nde 3 adet arsa satışa sunuldu. Arsaların büyüklükleri 3 bin 210 metrekare ile 3 bin 427 metrekare arasında değişirken fiyatları, 513 bin TL ile 548 bin TL arasında değişiyor.

Emek Mahalesi’nde de 3 adet arsa yer alıyor. Bu arsaların fiyatları 870 bin TL ile 1 milyon 133 bin TL arasında değişiyor. Arsaları n büyüklükleri ise 3 bin 164 metrekare ile 3 bin 541 metrekare arasında değişiyor.

VADELİ ÖDEME İMKANI

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından satışa sunulan arsalar için yüzde 25 peşinat verilmesi durumunda 24 ay vadeli ödeme imkanı da yatırımcılara sunuluyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Nevşehir'deki arsalar için ihale düzenliyor
Denizli Oto Ekspertiz