Cezaevi Personellerine 584 TL Ek Ödeme Onaylandı! | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
GüncelSiyaset

Cezaevi Personellerine 584 TL Ek Ödeme Onaylandı!

Ceza evleri içerisinde çalışma hayatlarına devam eden personeller için de iş yurtları adı altında yer alan kar payı ödemesi yüzde yirmi beş orandan tekrar düzenleme gelerek yüzde otuz beşe çıkarıldı. Bu tüm ceza evi personeli için yapılacak 584 TL değerinde ek ödeme dikkatleri çekiyor.

Hala TBMM içerisinde görüşmelerin devam ettiği İkinci Yargı Paketine ait olan İnfaz düzenlemesi kabul edilmiş oldu. Bu düzenlemeler içerisinde yer alan birçok şey hem hükümlüleri hem de tutuklu olan isimleri yakın bir şekilde ilgilendiriyor. Personeller için yapılması söz konusu olan kar paylarının yüzde yirmi beşten yüzde otuza kadar çıkarılmış olması tüm ceza evi çalışanlarının ek bir ödeme almasına yardımcı oldu.

Kar Payının Yüzde Otuzluk Olan Kısmı Personele Ödenecek !

Ceza İnfaz Kurumları içerisinde yer alan iş yurdu adına olan faaliyetler kar payları ile ilgili onaylanan yönerge ile dikkatleri çekiyor. Bu düzenleme ardından personeller adına yapılması söz konusu olan yüzde yirmi beşlik olan kar payı bu sefer yüzde otuz olarak yapılacak.

İş yurdu içerisinde görevli olarak yer alan işçiler, hükümlü için dağıtılması sağlanan kar paylarına dair olan ödemeler iş yurdu faaliyetlerinde şu an fiilen çalışmalarına devam etmeyip ama ceza infaz kurumlarında olması yeterli olacak.