CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu: Tuncay Özkan ve Yıldırım Kaya'nın seçilmemesi Çaba gösterdim! | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
GüncelSiyaset

CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu: Tuncay Özkan ve Yıldırım Kaya’nın seçilmemesi Çaba gösterdim!

İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu
İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu

Canan Kaftancıoğlu’na sorulan soru üzerine; Bu listede Yıldırım Kaya ve Tuncay Özkan yok. Neden yok? Çünkü onların girmesini istemedim ve onların seçilmemesi içinde elimden geleni yaptım” dediği öne sürüldü.

CHP’nin haftasonu Bilkent Odeon Kültür Merkezi’nde yapılan 37. Olağan Kurultayı’nda, İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu’nun, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun anahtar listesi dışında, Genel Başkan Yardımcıları Tuncay Özkan ve Yıldırım Kaya’nın yer almadığı 52 kişilik bir alternatif liste hazırlayarak dağıtması dikkat çekti. Kaftancıoğlu’nun bunun sebebi olarak “Evet bu listeyi İstanbul örgütü olarak biz hazırladık. Bu listede Yıldırım Kaya ve Tuncay Özkan yok. Neden yok? Çünkü onların girmesini istemedim ve onların seçilmemesi içinde elimden geleni yaptım” dediği öne sürüldü.

CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu

İL BAŞKANI CANAN KAFTANCIOĞLU: DELEGELERİMİZ SEÇİMİNİ YAPTI 

Kaftancıoğlu iddialarla ilgili yaptığı açıklamada, “Başarılı bir şekilde tamamladığımız kurultayımızda delegelerimiz seçimlerini yapmıştır. Bizler de vatandaşın gerçek sorunlarıyla uğraşmak üzere sahada olmaya devam ediyoruz” demekle yetindi.

 TUNCAY ÖZKAN: PARTİMİ TARTIŞTIRMAM  

Tuncay Özkan ise yaptığı açıklamada “Partimi tartıştırmam o nedenle bu konu üzerine konuşmayacağım” dedi. (Hürriyet)

Haber: gazetevatan