CHP Lideri Kılıçdaroğlu'ndan Davutoğlu'na destek ! | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
GüncelSiyaset

CHP Lideri Kılıçdaroğlu’ndan Davutoğlu’na destek !

CHP Lideri Kılıçdaroğlu
Kılıçdaroğlu ayrıca Davutoğlu’nun ‘Adayımız Cumhurbaşkanı seçilirse ve bizi dinlemezse kriz çıkar, seçime gideriz.’ sözlerine destek verdi. Kılıçdaroğlu, ‘E doğru, yanlış mı? Kriz çıkar. Kimse kimse’Oyun kaç?’ diyemez.’ ifadeleriyle Davutoğlu’na destek verdi.

Türkiye, Cumhuriyet’in 100. yılında yeni hükümetini seçmek için bu yıl sandığa gidiyor. Normal şartlarda Haziran ayında yapılması planlanan seçim bazı nedenlerden ötürü biraz öne çekilecek. Büyük olasılıkla Mayıs ayında yapılacak seçimlere yaklaşık 5 ay kaldı. Ancak geçtiğimiz günlerde 10. toplantısını yapan muhalefet kanadının oluşturduğu 6’lı masa hala adayını belirleyemedi. Bu nedenle tepkilerin odağındaki 6’lı masa, şu sıralar Gelecek Partisi Ahmet Davutoğlu’nun açıkladığı cumhurbaşkanı modeli tepkilerin hedefi oldu. Her liderin imza yetkisi olduğu öngörülen model masa içinde de çatlaklara neden oldu.

Aday belirsizliği sürerken CHP Lideri Kılıçdaroğlu katıldığı bir canlı yayın programında ‘Masada adaylığınız gündeme geldi mi, siz cumhurbaşkanı adayı olacak mısınız?’ sorusuna dikkat çeken bir cevap verdi. 

CHP Lideri Kılıçdaroğlu