Cinderesi Kentsel Dönüşüm Projesi başlıyor. İşte proje detayları… | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
EmlakEmlak Projeleri

Cinderesi Kentsel Dönüşüm Projesi başlıyor. İşte proje detayları…

Kentsel Dönüşüm Projesi
Kentsel Dönüşüm Projesi

Ankara’nın Altındağ ilçesinde yoğun bir şekilde sürdürülen kentsel dönüşüm çalışmalarına bir yenisi daha ekleniyor. İlçedeki önemli çalışmalar arasında gösterilen Cinderesi Kentsel Dönüşüm Projesi’nde 451 konut için temel atma töreni düzenlendi.

AA’nın aktardığı habere göre, temel atma töreninde bir konuşma gerçekleştiren Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, kentsel dönüşüm çalışmalarının önemine değindi. Son 100 yıl içinde olan depremlerde 80 bin vatandaşın hayatını kaybettiğini hatırlatan Bakan Kurum, “Vatanımızın yüzde 66’sı deprem riski altında. Yaklaşık 60 milyon insanımız, bu riskli alanlarda yaşıyor” diye konuştu.

ANKARA’DA BÜYÜK DÖNÜŞÜM

Bugüne kadar Bakanlık olarak 1 milyon 300 bin konutun dönüşümünün tamamlandığını aktaran Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Ankara’nın deprem dönüşümü, ülkemizin geleceği açısından çok çok önemli. İlçelerimizde, vatandaşlarımızın ihtiyacı olan her yerde belediyelerimizle birlikte yürütüyoruz. Ankaralıların can ve mal güvenliğini emniyet altına alalım istiyoruz. ‘Ankara’nın Her Yerinde Kentsel Dönüşüm’ hedefiyle bugün Ankara’da toplam 21 riskli, 33 rezerv yapı alanımızda çalışmalarımıza tüm hızımızla devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

2021’DE TAMAMLANACAK

Konuşmasında Cinderesi Kentsel Dönüşüm Projesi’nin detaylarından bahseden Bakan Kurum, “Temellerini bugün attığımız projemizi kısa zamanda yapıp, Cindere’mize, Altındağ’ımıza kazandıracağız. Projemizin yaklaşık 107 milyon lira yatırım bedeli var. Toplamda 358 hak sahibi için 3+1, 87 hak sahibi için 2+1 daire yapıyoruz. Projemizi 2021 yılının sonuna kadar tamamlamak istiyoruz” şeklinde konuştu.

Denizli Oto Ekspertiz