Çorum Kuruçay'da uygun fiyatlarla konut sahibi olma şansı sunuldu | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Toki

Çorum Kuruçay’da uygun fiyatlarla konut sahibi olma şansı sunuldu

Çorum Kuruçay'da uygun fiyatlarla konut sahibi olma şansı sunuldu
Türkiye genelinde sosyal konut üretme çalışmalarını sürdüren Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), hayata geçirdiği sosyal konutlarla daha önce ev sahibi olamamış dar ve orta gelirli vatandaşların bu hayallerine kavuşmasını sağlıyor.

TOKİ’nin sosyal konut projelerinde uygun fiyat ve kolay ödeme imkanları vatandaşlara sağlanıyor.

TOKİ Çorum Kuruçay projesinde yer alan 271 adet konut satışa sunuldu. Konutlar arasında alt gelir grubu için oluşturulan 232 adet 2+1 konut ve orta gelir grubu için oluşturulan 39 adet 3+1 konut yer alıyor.

Satışa sunulan konutlara başvurular 23 Ağustos ile 3 Eylül günleri arasında alınacak. Vatandaşlar, HalkBank şubeleri aracılığıyla başvurularını iletebilecek. Aynı zamanda e-Devlet aracılığıyla da başvurular alınacak.

HAK SAHİPLERİ KURA ÇEKİMİYLE BELİRLENECEK

TOKİ Çorum Kuruçay projesinde satışa sunulan 271 adet konut için 10 Eylül 2021 günü kura çekimi yapılacak ve hak sahipleri belirlenecek. Kura çekimi, TOKİ’nin sosyal medya hesaplarından canlı yayınlanacak.

FİYATLARI 159 BİN TL’DEN BAŞLIYOR

TOKİ Çorum Kuruçay projesinde satışa sunulan 232 adet 2+1 konutun fiyatları, 159 bin TL ile 197 bin TL arasında değişiyor. Bu konutlar için yüzde 12 peşinat talep ediliyor. Peşinat tutarları 19 bin TL seviyesinden başlarken 180 ay vadeli ödeme planı hazırlanıyor.

Satışa sunulan 39 adet 3+1 konutun fiyatları ise 206 bin TL ile 291 bin TL arasında değişiyor. Bu konutlar için yüzde 10 peşinat verilmesi durumunda 180 ay vadeli ödeme planı, yüzde 20 peşinat verilmesi durumunda ise 240 ay vadeli ödeme planı hazırlanıyor.

Çorum Kuruçay'da uygun fiyatlarla konut sahibi olma şansı sunuldu
Denizli Oto Ekspertiz