Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurmuştu: Ekonomi reformda paketinde takvim açıklanıyor! | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Ekonomi

Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurmuştu: Ekonomi reformda paketinde takvim açıklanıyor!

Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurmuştu: Ekonomi reformda paketinde takvim açıklanıyor!

Türkiye’de ekonomisinde yatırımların güçlendirilmesi, çalışma hayatının verimi ve sosyal güvenlik çerçevesine kadar tüm ekonomik alanlarda hayata geçirilmesi planlanan ‘Ekonomi Reform Paketi’ takvimiyle ilgili çalışmaların tamamlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile hazırlanan eylem planını içerisinde belirlenen maddelere ilişkin tüm yasa ve yönetmelik taslaklarla ilgili çalışmaların sonuçları ise yarın açıklanıyor.

Yarın açıklanacak olan reform paketin, ihracatçı ve üreticinin yanı sıra esnaftan sanayi faaliyetleri yürüten kesimleri de kapsıyor. Paket içerisinde oluşturulan maddelerde ekonomide oluşan tüm gelişmeleri izlemek adına ayrıca Cumhurbaşkanı Yardımcısı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı ile iki ayrı yeni yapı oluşturuldu. Ve bu yönde fiyat istikrarları politikasını korumak adına yeni bir komite kuruldu.

Diğer tarafından Hazine ve Maliye Bakanlığı, reform paketinde bulunan eylem planlarını “kamu maliyeti, fiyat istikrarı, finansal sektör, cari açık, istihdam, kurumsal yönetişim, yatırımların teşvik edilmesi, iç ticaretin kolaylaştırılması, rekabet, piyasa gözetimi ve denetimi” olmak üzere 10 başlık altında topladı.

Bu başlıklarla birlikte ise eylem planından sorumlu tüm kuruluşların eylemi ne kadar zamanda tamamlayacağı da ortaya konuldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurmuştu: Ekonomi reformda paketinde takvim açıklanıyor!