Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ABD Başkan adayı Biden'a ilk kez cevap verdi | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Güncel

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ABD Başkan adayı Biden’a ilk kez cevap verdi

Joe Biden ile ilgili ilk kez konuştu
Joe Biden ile ilgili ilk kez konuştu

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Türkiye ve şahsı için küstah ifadeler kullanan ABD’de başkan adayı Joe Biden ile ilgili ilk kez konuştu. Erdoğan ‘Türkiye’de darbe ile yapamadıklarını muhalefeti destekleyerek gerçekleştireceklerini kameralar önünde söylemekten çekinmiyorlar.’ dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Biden’in Türkiye’nin başına dış güçlerin yardımıyla Batı’nın emellerine göre hareket edecek kukla yönetimler koyma hedefini açıkça ifade eden skandal sözleri ile ilgili şu ifadeleri kullandı;

“BU HEZEYANA CEVAP VERMESİ GEREKEN BİZDEN ÖNCE MUHALEFET OLMALIDIR”

Türkiye’de darbe ile yapamadıklarını muhalefeti destekleyerek gerçekleştireceklerini kameralar önünde söylemekten çekinmiyorlar. En azından oturup çay içmişliğimiz var. Böyle bir ifadeyi bizim için nasıl kullanırsınız? Ama kullandılar. Bu hezeyana cevap vermesi gereken bizden önce muhalefet olmalıdır. Ülkemiz muhalefeti bu ağır ithama tepkisini tüm şiddetiyle ortaya koymak yerine konunun bir süre sonra gündeme geldiğine dair bir zırvanın arkasına sığınmıştı.

“BİZ SANDIKLA GELDİK, SANDIKLA GİDERİZ”

Biz sandıkla geldik, sandıkla gideriz. Başka türlü gitmeyiz. Çareyi millette değil de dışarıda arayanlar için bundan daha büyük örnek ve ibret olabilir mi? Biz Allah’ın izni ve milletimizin desteğiyle 2023’te de milletimize desteği sürdüreceğiz.

BİDEN NE DEMİŞTİ!

Türkiye’de Erdoğan’a karşı muhalefeti açıkça desteklediğini belirten Demokrat Parti’nin başkan adayı olan Joe Biden, ”Erdoğan’a çok farklı bir yaklaşım uygulamalıyız. Muhalefeti desteklediğimizi açıkça göstermeliyiz. Onlarla doğrudan temasa geçip Erdoğan’ı yenecek duruma gelmelerini sağlamalıyız.” ifadelerini kullanmıştı.

Denizli Oto Ekspertiz