Dar Alanlar İçin Koltuk Takımı Önerilerimiz! | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Dekorasyon

Dar Alanlar İçin Koltuk Takımı Önerilerimiz!

“Paris İkili Koltuk”
“Paris İkili Koltuk”

Evimiz içerisinde geçirdiğimiz zamanları düşünürseniz, bu anları çoğunlukla oturma odasında geçirdiğinizi fark edersiniz.

Yemek yerken, kitap okurken, televizyon keyfi ya da sinema gecesi yaparken veya misafirlerimizi ağırlarken çoğunlukla bu alandayız. 

Oturma odası dekorasyonu hem bizim en çok zaman geçirdiğimiz alan olması hem de misafirlerimizi ağırladığımız odamız olması nedeniyle diğer evin diğer alanlarından daha önemli hale geliyor. Bu odanın dört duvardan ibaret olmaması ve içinde geçirilen zamanı keyifli kılınması için oturma odası dekorasyonu konusunda son derece özenli davranmak gerekiyor. Neredeyse yaşamımızın tamamını geçirdiğimiz evlerimizi güzelleştirmek yaşamımızın en önemli ihtiyaçları listesindedir. Birbirinden farklı dekorasyon tarzları ile evlerimizin çeşitli alanlarında ahenkli zenginlikleri yakalayabiliriz. Bunun için evimizin çok büyük olmasına gerek yok. Aksine “evim küçük hiçbir şeyi salonuma sığdıramıyorum” diyenlerdenseniz sizlere küçük alanlarda uygulayabileceğiniz koltuk takımları önerebiliriz.

Unutmayın, koltuk takımı/salon konusunda asla yıkılmaması gereken kurallar yok. Dolayısıyla bu alanı dekore ederken yaratıcılığınız kadar özgürsünüz. Bu alanda kendinizi iyi hissetmek ve misafirlerinizi ağırlarken yaşam alanlarınızla gurur duyabilmek için kendi zevklerimize uygun eşyaları tercih etmeniz gerekiyor.

Tabi ki her şeyin zevklerinize uygun olması, kusursuz bir dekorasyonun gerçekleştirileceği anlamına gelmez. Üstelik odanın metrekaresi küçükse her şey biraz daha zor hale gelecektir. Ancak küçük evlerde oturma odası dekorasyonuna dair ipuçlarını öğrenmek bu konuda işinizi biraz kolaylaştıracaktır.

Hayalinizdeki salon ile metrekareler arasındaki savaşınızı Berke Mobilya sonlandırıyor. Birbirinden farklı koltuk takımları ile küçük alanlarınıza büyük anlamlar katıyor. Nasıl mı ? Mesela aşağıdaki Berke Mobilya ürününü birlikte inceleyelim.

Tamamen orijinal tasarıma sahip olan bu koltuk adeta küçük alanlar için dizayn edilmiş. Biliyorsunuz ki elyaf oturum yerinde yumuşaklık hissi uyandırır ve kumaşın deformasyonunu engeller. Hem kullanışlı olup hem de şık görselliği aynı anda içinde barındıran “Paris İkili Koltuk” birbirinden avantajlı taksit imkanı ile salonunuza modern bir hava katabilir. Yalnızca bu şekilde değil; ikili, tekli, üçlü veya yataklı olacak şekilde birçok koltuk takımını sizlere internet sayfasında sunuyor.

Aynı zamanda modül olarak da alabileceğiniz birçok ürün var. Mesela küçük alanların vazgeçilmezi olan berjerler. Küçük oturma odalarını ferahlatmak ve alandan tasarruf ederek şık bir tasarım yaratmanın yollarından biri de, her ne kadar alışılmışın dışında ve sıra dışı bir tasarım fikri olsa da, oturma alanlarında üçlü koltuk kullanmamak ve bunun yerine tekli berjerler kullanmaktır. Zarif ve az yer kaplayan berjerler tercih ettiğinizde hem büyük, üçlü koltukların kapladığı yerlere hem koltuk hem de sehpa sığdırabilirsiniz hem de oturma odanıza oldukça seçkin ve şık bir görünüm kazandırmış olursunuz. Tıpkı Nevada Berjer’ de olduğu gibi.

Bir diğer önerimiz ise L koltuklar. Küçük oturma odaları için geniş oturma gruplarının asla doğru seçim olmayacağını tahmin edersiniz. Oturma odası için özellikle mevcut alanı daha verimli kullanabilmek adına köşe takımları tercih edilebilir.

L koltuk takımları ile oturma odasında konforlu ve bir o kadar da şık bir ortam oluşturmak sizin elinizde. Bu koltuk aynı zamanda yatak olabilme özelliğine de sahip olursa misafirleriniz olduğunda işinizi kolaylaştıracaktır. Böylelikle hem alanın daha geniş görünmesini sağlayabilir hem de oldukça eğlenceli bir alan yaratabilirsiniz. Görseldeki “Saltanat Mini Köşe Takımı” gibi…