Darıca'da 329 konutluk dönüşüm projesi başladı | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Kentsel Dönüşüm

Darıca’da 329 konutluk dönüşüm projesi başladı

Darıca'da 329 konutluk dönüşüm projesi başladı

Kocaeli’nin Darıca ilçesine bağlı Emek Mahallesi’nde yeni kentsel dönüşüm projesi başladı. Deprem tehlikesi bulunan ilçede dönüşüm çalışmaları büyük önem taşıyor.

Sabah’ta yer alan habere göre, Darıca Belediyesi, Emek Mahallesi 256 Evler bölgesinde kentsel dönüşüm çalışması başlattı. Proje kapsamında 329 adet konut ve ticari üniteler inşa edilecek.

Çalışmalar hakkında konuşan Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, ilk etapta Emek Mahallesi 256 Evler’de belediyenin garantörlüğünde 329 dairelik kentsel dönüşümün startını verdiklerini dile getirdi.

İNŞAAT ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Darıca genelinde kentsel dönüşümü yaygınlaştırmak istediklerini belirten Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, “Kentsel dönüşüm kapsamında Emek Mahallesi 256 Evler bölgesinde yıkımların ardından inşaat çalışmaları başladı. 168 hak sahibiyle birebir görüşüp, anlaşarak geldik bugünlere. Hemşerilerimizin rızasını alarak, dönüşümü gerçekleştiriyoruz. İnşallah en kısa zamanda belediyemizin garantörlüğünde kentsel dönüşüm tamamlandığında burada yaşayan mahalle sakinlerimiz daha güzel ve daha modern yapılarda yaşayacak. Bölgeyi Darıca’ya yakışır şekilde daha modern bir yapılaşmayla taçlandıracağız” şeklinde konuştu.

İlçede dönüşümün süreceği mesajını veren Başkan Bıyık, “Benzer kentsel dönüşüm uygulamalarını diğer mahallelerimizde de gerçekleştirerek kentimizi yenilemek istiyoruz. Şimdiden yapılan çalışmalar hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

NİTELİKLİ YAŞAM ALANI KURULACAK

Darıca Belediyesi tarafından Emek Mahallesi’nde hayata geçirilecek kentsel dönüşüm projesiyle güvenli ve modern bir yaşam alanı oluşturulacak. Projenin birinci etap çalışmasında 10 blokta 329 konut, 3 adet dükkan inşa edilecek. Aynı zamanda yeşil alan, park, sığınak, su deposu, açık teras, otopark alanı gibi bölümler de oluşturulacak.

Darıca'da 329 konutluk dönüşüm projesi başladı