Darıca'daki 256 Evler Kentsel Dönüşüm Projesi'nde tapu teslimleri yapıldı | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Emlak Projeleri

Darıca’daki 256 Evler Kentsel Dönüşüm Projesi’nde tapu teslimleri yapıldı

Darıca'daki 256 Evler Kentsel Dönüşüm Projesi'nde tapu teslimleri yapıldı
Türkiye genelinde sürdürülen kentsel dönüşüm çalışmaları, güvenli ve modern yaşam alanları ortaya çıkarırken aynı zamanda gecekondu bölgelerindeki mülkiyet sorunlarının çözümüne de katkı sağlıyor.

Kocaeli Darıca Belediyesi’nin garantörlüğünde Emek Mahallesi’nde inşa edilen 256 Evler Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında tapu teslimleri yapıldı. 80 konuttan oluşan ilk etap çalışmasında hak sahiplerine teslimler yapıldı.

Darıca Belediyesi’nden yapılan bilgilendirmeye göre, Emek Mahallesi’nde 329 konutluk kentsel dönüşüm projesi hayata geçirilirken ilk etaptaki 80 hak sahibine tapularının teslimi yapıldı.

İNŞAAT ÇALIŞMALARI DA SÜRÜYOR

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, “Göreve geldiğimiz günden beri iş üretmek, hizmet üretmek için çalışıyoruz. Birileri gibi şov yapmıyor hizmet yapıyoruz. 168 hak sahibi ile birebir görüşmeler gerçekleştirdik. 168 vatandaşımızın mağduriyetini çözmek için çalıştık. Geçtiğimiz Kasım ayında başladığımız inşaat çok şükür kısa sürede bitme noktasına geldi. Bu işi tek başımıza yapmadık. Kentsel dönüşüme önem veren ve bizim derdimizle dertlenen bir Büyükşehir Belediye Başkanımız var. Kendisiyle görüştüğümüzde konuyu anlattığımızda hemen destek oldu. Milletvekillerimiz Ankara’da bizlere yardımcı oldu. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız destek verdi. Hep birlikte el birliği ile tapuları teslim etme aşamasına geldik” ifadelerini kullandı.

İnşaat süreci hakkında da bilgilendirmede bulunan Başkan Bıyık, “Toplam 10 blok 329 dairelik büyük bir kentsel dönüşümü ve büyük bir hayali gerçekleştirdik. İnşallah kalan blokları da yıl sonuna kadar teslim edeceğiz. Hak sahibi vatandaşlarımıza tekrar hayırlı olsun. Güle güle otursunlar” diye konuştu.

Darıca'daki 256 Evler Kentsel Dönüşüm Projesi'nde tapu teslimleri yapıldı