Demre Belediyesi, ihale yoluyla iş yeri satışı yapacak | intHaber.com
EmlakGüncel

Demre Belediyesi, ihale yoluyla iş yeri satışı yapacak

Demre Belediyesi, ihale yoluyla iş yeri satışı yapacak
Antalya’nın Demre ilçesinde yatırım fırsatı sunuldu. Mülkiyeti Demre Belediyesi’ne ait olan toplamda 76 adet iş yeri, düzenlenecek gayrimenkul satış ihalesiyle satılacak.

Satışa sunulan iş yerleri Demre’nin Beymelek Mahallesi’nde yer alıyor. Yeni Sanayi Sitesi’nde yer alan iş yerleri, asma katlı dükkan özelliği taşıyor. İş yerlerinin büyüklükleri ise 93 metrekare ile 172 metrekare arasında değişiyor.

Demre Belediyesi’nden yapılan bilgilendirmede, söz konusu gayrimenkul satış ihalesinin 23 Ağustos 2021 günü belediye binasında düzenleneceği ifade edildi.

FİYATLARI 281 BİN TL SEVİYESİNDEN BAŞLIYOR

Satışa sunulan iş yerleri arasında büyüklükleri 93 metrekare olanların fiyatları 281 bin TL’den, büyüklükleri 95 ile 97 metrekare arasında olanların fiyatları 287 bin TL ile 292 bin TL arasında, büyüklükleri 144 metrekare ile 172 metrekare arasında olanların fiyatları ise 432 bin TL ile 526 bin TL arasında değişiyor.

Satışa sunulan iş yerleri ihalede tek tek satılacak. Öte yandan iş yerleri için geçici teminat bedeli talep ediliyor. Geçici teminat bedelleri 8 bin TL ile 15 bin TL arasında değişiyor.

AÇIK TEKLİF ALINACAK

Demre Belediyesi tarafından düzenlenecek ihalede satışa sunulan iş yerleri, 2886 Sayılı Yasanın 45’inci maddesi uyarınca açık teklif alma usulü ile satılacak.

İhaleye katılacak yatırımcılardan başvuru dilekçesi, tebligat için kanuni adres beyanı, vekaleten katılım varsa noter onaylı imza sirküleri gibi belgeler talep ediliyor.

Demre Belediyesi, ihale yoluyla iş yeri satışı yapacak