Denizlerde av Sezonu açıldı, Palamudun tane fiyatı Düştü! | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Güncel

Denizlerde av Sezonu açıldı, Palamudun tane fiyatı Düştü!

Palamudun tane fiyatı
Palamudun tane fiyatı

Denizlerde av sezonunun başlamasıyla yaşanan bolluk, hem balıkçıların hem de tüketicinin yüzünü güldürüyor.

Palamudun tane fiyatı Düştü!

Balıkçılar 1 Eylül itibarıyla başlayan yeni av sezonuyla ‘vira bismillah’ dedi. Özellikle Karadenizli balıkçıların ağlarını bu sezon palamut doldurdu. Palamutta yaşanan bolluk, balıkçı tezgahlarına da yansıdı.

Sezonun ilk gününde tanesi 20 TL’den satılan 400-500 gram ağırlığındaki palamudun fiyatı 14 liraya düştü. İstavrit kilosu 20, mezgit 20, barbun ise 30 TL’den tezgahlarda yer aldı. Denizlerde av sezonunun başlamasıyla yaşanan bolluk, hem balıkçıların hem de tüketicinin yüzünü güldürüyor.

‘VATANDAŞ BALIĞA DOYACAK’

35 yıldır balıkçılık yapan Yaşar Köse, yeni av sezonunun çok güzel başladığını söyleyerek, “Geçen yıla göre bu yıl palamut bol. İstavrit, mezgit, barbunda da bolluk var. Vatandaşlarımızın bu yıl uygun fiyata balık yiyeceğini tahmin ediyorum. Geçen sezon palamut hiç yoktu, bu yıl çok iyi başladı. Hamsi bile çıkmaya başladı. Palamudun tanesi 400-500 gram geliyor, tanesi 14 liradan satılıyor.

Havalar soğumaya başlarsa tanesi 8-10 TL’ye kadar düşebilir. Önceki yıllara göre beklentimiz çok yüksek. Bu sene miletimiz balığa doyacak, ucuz bir şekilde balık yiyecek inşallah. Son 10 yıldan bu yana en güzel sezon başlangıcını yaşıyoruz şu anda.

Bu yıl balıkçının yüzü gülecek” dedi

Denizli Oto Ekspertiz